Overheid investeert in Lightyear
Op weg naar de Two
De ambitieuze Nederlandse start-up Lightyear heeft in een nieuwe investeringsronde ruim €80 miljoen opgehaald. Onder meer de provincies Noord-Brabant en Limburg én investeringsfonds Invest-NL steken geld in het bedrijf dat elektrische auto's ontwikkelt die met zonnepanelen zijn uitgevoerd.
Deze herfst slingert Lightyear de productieband aan waar het de Lightyear 0 gaat produceren, de eerste auto van het merk, waaraan een prijskaartje hangt van €250.000. Die aerodynamische elektrische auto haalt een deel van zijn benodigde energie uit zonnepanelen. De Lightyear 0 heeft een stevige vanafprijs, maar omstreeks 2025 moet er een veel goedkoper zustermodel komen. In dat jaar zou namelijk de Lightyear Two productieklaar zijn, volgens de fabrikant is dit een efficiënte elektrische auto die een vanafprijs van zo'n €30.000 gaat krijgen. Lightyear heeft het Finse Valmet Automotive aangehaakt om zijn auto's te produceren. Lang verhaal kort: Lightyear heeft grote plannen en de realisatie daarvan kost natuurlijk geld. Tijdens een nieuwe investeringsronde heeft het bedrijf €81 miljoen euro opgehaald, onder meer dankzij de Nederlandse overheid.
Dankzij berichtgeving van NRC weten we ook waar het bedrag van €81 miljoen van afkomstig is. Zo'n €25 miljoen is afkomstig uit de financiële pot van het nationale investeringsfonds Invest-NL. Daarnaast steken de provincies Noord-Brabant en Limburg via ontwikkelingsmaatschappijen BOM (Brabantse Ontwikkelingsmaatschappij) en LIOF (Limburgs Instituut voor Ontwikkeling en Financiering) geld in Lightyear.
Lightyear heeft de afgelopen periode onder meer geld opgehaald bij Koenigsegg, SHV en Dela.
Lees ook

Failliet Lightyear boekte vorig jaar 64 miljoen euro verlies

Lightyear maakt doorstart en ziet licht aan horizon

Lightyear gedeeltelijk failliet

Streep door Lightyear 0, uitstel van betaling aangevraagd

Lightyear slijt in één klap 10.000 Lightyears 2

Lightyear 2: zonneauto met 800 kilometer range te reserveren
Lezersreacties (146) (gesloten)
De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.