Occasionmarkt trekt verder aan: Tesla blijft relatief populair

Tesla onverminderd populair

Volkswagen Golf VII

De markt voor tweedehands auto's in Nederland is afgelopen kwartaal gewoon weer verder aangetrokken. Daarbij valt op dat Tesla onder de elektrische occasions gewoon nog aan kop gaat.

Er zijn in ons land in het eerste kwartaal van 2025 maar liefst 540.131 tweedehands auto's verhandeld, zo melden de Bovag en RDC. Dat betekent een stijging van 4,3 procent vergeleken met het eerste kwartaal van 2024. In maart was er een wat bescheidener groei van 1,3 procent. Het leeuwendeel van de hier meegerekende auto's (357.500 auto's) wisselde van eigenaar via een autobedrijf. De rest (182.631) werd door particulieren verhandeld.

Eerlijk is eerlijk; er is weinig interessants te zien als we kijken naar de populairste occasions. Opnieuw gingen de Volkswagens Polo en Golf ruim aan kop, gevolgd door de Opel Corsa, Ford Fiesta en Toyota Aygo. Bij de merken was Volkswagen ook weer de nummer 1, met daarachter Peugeot, Opel, Toyota en Ford.

Meest geregistreerde merken (Q1 2025)

  1. Volkswagen – 68.449 registraties, 12,7% marktaandeel
  2. Peugeot – 37.418 registraties, 6,9% marktaandeel
  3. Opel – 35.352 registraties, 6,5% marktaandeel
  4. Toyota – 33.960 registraties, 6,3% marktaandeel
  5. Ford – 32.863 registraties, 6,1% marktaandeel

Meest geregistreerde modellen (Q1 2025)

  1. Volkswagen Polo – 18.075 registraties, ca. 3,3% marktaandeel
  2. Volkswagen Golf – 17.725 registraties, ca. 3,3% marktaandeel
  3. Opel Corsa – 11.414 registraties, ca. 2,1% marktaandeel
  4. Ford Fiesta – 9.168 registraties, ca. 1,7% marktaandeel
  5. Toyota Aygo – 8.986 registraties, ca. 1,7% marktaandeel
  6. Ford Focus – 8.674 registraties, ca. 1,6% marktaandeel

Opvallender is wat er bij de elektrische occasions gebeurde, want waar Tesla in de nieuwverkopen een flinke dreun kreeg, was het bij occasions nog altijd veruit het populairst. De Tesla Model 3 ging met 19,1 procent marktaandeel fier aan kop bij de elektrische occasions. Daarmee blijkt wel dat het negatieve sentiment rond het merk vanwege topman Elon Musk heel wat occasionkopers niet hinderden op weg naar een tweedehands Tesla. Daarbij hoort wel de kanttekening dat de Tesla Model 3 op de occasionmarkt nu ineens enorm breed (en relatief goedkoop) vertegenwoordigd is, omdat er een gigantische stroom eind 2019 zakelijk geregistreerde exemplaren op de markt is gekomen.

Meest geregistreerde EV-modellen (Q1 2025)

  1. Tesla Model 3 – 4.158 registraties, ca. 19,1% marktaandeel
  2. Audi E-Tron – 1.226 registraties, ca. 5,6% marktaandeel
  3. Volkswagen ID3 – 777 registraties, ca. 3,6% marktaandeel
  4. Kia Niro – 737 registraties, ca. 3,4% marktaandeel
  5. Hyundai Kona – 728 registraties, ca. 3,3% marktaandeel

Relatief blijft de markt voor elektrische occasions overigens zeer beperkt. Maar liefst 74,2 procent van de verhandelde occasions had een benzinemotor aan boord (zonder verdere elektrificatie). 15 procent van de tweedehandsjes was op enige wijze hybride aangedreven, 5,6 procent was een diesel en 4 procent was volledig elektrisch. Met een marktaandeel van 1 procent stonden lpg-auto's onderaan, zoals al een tijdje gebruikelijk is.

Lezersreacties (76)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.