Nieuwe Toyota Celica misschien ook wel als extra sportieve GR Celica
GR-versie of altijd GR Celica?
De Toyota Celica lijkt terug te keren uit het automobiele dodenrijk. Mogelijk zelfs als extra sportieve Toyota GR Celica. De Japanners hebben ver van hun thuisland de modelnaam GR Celica in elk geval al vastgelegd, zo meldt Motor1.
Normaliter is AutoWeek er als de kippen bij als een automerk het ontwerp van een nieuw en in zekere mate voor onze markt relevant model in een van de vele patentbureaus heeft geregistreerd. Voor het nieuwtje in dit artikel zijn we Motor1 erkentelijk. Dat bericht namelijk dat Toyota in Brazilië nu het handelsmerk GR Celica heeft vastgelegd.
In november 2024 schreef het Japanse tijdschrift Best Car op basis van een interview met Toyota's Chief Technology Officer dat Toyota met een nieuwe Celica komt. AutoWeek ziet dat Toyota de modelnaam Celica in november 2024 in zeker negen landen opnieuw heeft vastgelegd, van Australië tot Zambia. Het feit dat nu ook het handelsmerk GR Celica is opgedoken, sluit daar netjes bij aan. Of dat betekent dat de herboren Celica – net als de Supra eerder – altijd 'GR' in zijn modelnaam krijgt, is nog niet helemaal helder. Het zou namelijk ook goed kunnen dat de GR Celica een extra sportieve variant van de reguliere nieuwe Celica wordt.
De laatste Toyota Celica verliet ongeveer achttien jaar geleden de fabriekspoorten in het Japanse Susono, maar komt dus terug. Toyota is niet de enige Japanse autobouwer die een lang geleden verdwenen coupé nieuw leven inblaast. Zo komt Honda met een nieuwe Prelude. Begin volgend jaar al!