'Nieuwe Nissan GT-R wordt snelste auto ter wereld'

Snelste met of zonder elektrificatie

Nissan GT-R50
De nieuwe Nissan GT-R bevindt zich nog in een vroeg stadium van ontwikkeling. Desondanks kan Nissans designchef Alfonso Albaisa al verklappen dat de auto de snelste supercar ter wereld wordt.

Alfonso Albaisa, hoofd van Nissans designafdeling, zegt tegen het Engelse AutoCar dat de nieuwe GT-R géén designinvloeden krijgt van de GTR-50 die afgelopen weekend te zien was tijdens het Goodwood Festival of Speed. "Het wordt een unieke en tevens 's werelds snelste sportauto", aldus Albaisa.

Volgens de tekenmeester heeft Nissan nog geen beslissing genomen over de aandrijflijn van de auto en ook de vraag of de GT-R geëlektrificeerd wordt, is nog niet beantwoord. Dat betekent waarschijnlijk dat een opvolger van de huidige GT-R, die eind 2007 in productievorm werd gepresenteerd, niet binnen nu en een paar jaar op de markt komt.

De huidige GT-R verscheen aanvankelijk met een 485 pk sterke 3,8-liter V6 op de markt, een zescilinder die bijval kreeg van twee turbo's. Die V6 is anno 2018 goed voor 573 pk en de Nismo-smaak zelfs voor 600 stuks.

Lezersreacties (73)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.