Nederlandse autoverkopen blijven achter
Vergeleken met een jaar eerder steeg de Europese verkoop met 10,6 procent tot 1,6 miljoen nieuwe auto's, de negentiende maand met een verkoopstijging op rij. Vooral Spanje (+ 40,5 procent) en Italië (+ 15,1 procent) zaten flink in de lift.
Nederland was één van de weinige landen waar de verkoop daalde. Vorige maand werden in Nederland 29.030 auto's aan de man gebracht, een daling van ruim 1 procent.
In het eerste kwartaal van dit jaar stegen de verkopen in Nederland wel. Met een totaal van 110.158 verkochte auto's werden in de eerste drie maanden van het jaar krap 3 procent meer verkopen geregistreerd dan een jaar eerder. De groei in Nederland valt evenwel in het niet bij de totale verkoopplus in de EU van 8,6 procent tot meer dan 3,5 miljoen auto's.
Volkswagen bleek ook in maart het best verkochte merk in de EU, gevolgd door Opel/Vauxhall en Renault.
Lees ook

Dertig jaar geleden luidden deze slimme ruime Franse ruimtewonders nieuwe trends in

Hij heeft nog niet de status van de Golf I en II maar de III begint te rijpen

Seriehybride Honda minstens zo leuk als conventionele BMW

Als er zelfs in Nederland nog geen 2.000 stuks van een Opel verkocht zijn...
