McLaren-GT kost evenveel als 570S Spider
Komt over 6 maanden
In Genève kondigde McLaren een Gran Tourer aan, een auto waarover vooral Aston Martin zich zorgen zou moeten maken. In Zwitserland vingen we een eerste prijsindicatie op.
De vooralsnog naamloze GT van McLaren moet binnen het rap uitbreidende gamma van McLaren de meest comfortabele auto worden, een model dat geschikt is voor dagelijks gebruik en dat sportiviteit iets minder hoog op het prioriteitenlijstje heeft.
McLarens Ultimate Series-baas Andy Palmer, niet te verwarren met de gelijknamige CEO van Aston Martin, laat tegenover AutoWeek doorschemeren dat de auto een prijskaartje krijgt dat vergelijkbaar is met dat van de 570S Spider. De open auto uit ‘basisreeks’ Sports Series kost in Nederland €272.150. De nieuwe GT wordt nog nadrukkelijker een echte GT dan de 570GT. De enige McLaren die op dit moment de toevoeging ‘GT’ draagt, is met €250.200 overigens een stukje goedkoper dan z’n open broer.
Als de McLaren voor lange afstanden inderdaad zo’n twee-en-driekwart-ton kost, komt de auto op prijsgebied in ons land ook akelig dicht in de buurt van de DB11 met V12. Die Aston Martin is dan ook de auto die McLaren nadrukkelijk op de korrel heeft met z’n nieuwkomer. Een belangrijk verschil is wel dat McLaren ogenschijnlijk vasthoudt aan het concept van de sportauto met een achter de voorstoelen geplaatste middenmotor, terwijl de motor bij de DB11 in de neus een plekje krijgt.
In Genève vliegen Aston Martin en McLaren elkaar nadrukkelijk in de haren. Terwijl het merk uit Woking z’n GT aankondigt, komt ‘Gaydon’ juist met een model met middenmotor dat vanaf 2022 de 720S moet beconcurreren. Die auto kan worden omschreven als een stevig afgezwakte versie van hypercar Valkyrie. Weer een overeenkomst met McLaren, dat de GT voorziet van een stevige DNA-injectie van de oppermachtige en uiterst exclusieve Speedtail uit de Ultimate Series. De Gran Tourer krijgt overigens z’n eigen modelreeks toebedeeld, de Gran Tourer Series. De auto is geen verre toekomstmuziek, maar moet al over een halfjaar worden onthuld.
Video
Helaas kunnen wij deze video niet weergeven, omdat je niet akkoord bent gegaan met de
cookie voorwaarden.
Onze video speler heeft rechten nodig voor de "Social Media".
Wijzig je cookie instellingen
Had je deze auto's al gezien?

McLaren MP4-12C 3.8 Spider | Noselift | Meridian | Official McLaren Dealer |
- 2013
- 55.000 km

McLaren 650S 3.8 Spider 478kW/650pk SSG7 Performance NOSELIFT + CERAMIC BRAKES + MERIDIAN AUDIO MET DSP + ALCANTARA INTERIEUR + CAMERA + NAVIGATIE + EL.STOELVERSTELLING + CARBON EXTERIEURDELEN + TECHNOLOGY PACK + 19"/20" LM-VELGEN!!
- 2015
- 16.015 km

McLaren 570S MSO
- 2017
- 43.523 km