'McLaren F1-opvolger krijgt 1.000 pk'

McLaren F1-opvolger
McLaren F1-opvolgerMcLaren F1-opvolgerMcLaren F1-opvolgerMcLaren F1-opvolgerMcLaren F1-opvolgerMcLaren F1-opvolgerMcLaren F1
Dat er een sprituele opvolger komt van de McLaren F1 wisten we al, maar die blijkt al heel snel te komen. Volgens CarsUK wordt de super-McLaren volgende maand op Pebble Beach al aan een select gezelschap onthuld.

Enige tijd geleden zagen we een hevig gecamoufleerde McLaren voorbij komen, dus het bestaan van deze F1-opvolger is geen verrassing. Wat wel nieuws is, is dat de nieuweling, die mogelijk 799 gaat heten, al zo goed als af is. CarsUK, dat zich beroept op bronnen binnen het bedrijf, meldt dat er al twee auto's klaar staan, en dat enkele rijke klanten die zelfs al gezien hebben. Tijdens het Pebble Beach Councours d'Elegance zou een grotere groep al een kijkje onder het doek mogen nemen. Voor ons plebs is het wachten tot de autosalon van Parijs in september, dan beleeft de nieuwe F1 z'n officiële werelddebuut.

Dezelfde bronnen geven ook meer informatie over de technische specificaties van de nieuwe McLaren. De 3,8-liter V8 turbo uit de MP4-12C zou voor de gelegenheid worden gekieteld naar 800 pk. Dankzij een extra boost van 200 pk, van het uit de Formule 1 afkomstige KERS-systeem, komt het totaal op 1.000 paardjes. Daarmee moet een 0-100 tijd van minder dan 2,5 seconden mogelijk worden. McLaren zou echter niet geïnteresseerd zijn in een snelheidswedstrijdje met de Bugatti Veyron, de Brit is meer gericht op subliem weggedrag. Mede daarom wordt er rijkelijk gebruik gemaakt van koolstofvezel, om het gewicht zo laag mogelijk te houden.

Lezersreacties (18)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.