Waar de ene na de autofabrikant zijn grotere motoren voor kleinere vervangt, komt Mazda met een reeks nieuwe zes-in-lijn benzine- en dieselmotoren. In Europa beleven ze in hun debuut in de kakelverse CX-60. Eindelijk weten we meer over de zescilinder diesels.
Mazda haalt de nieuwe CX-60 aanvankelijk alleen als plug-in hybride naar Nederland. Die CX-60 krijgt een 327 pk en 500 Nm sterke aandrijflijn en komt tot 63 kilometer ver op een volle accu. De CX-60 PHEV wordt de eerste plug-in hybride Mazda in Nederland, maar dat is niet de enige primeur voor de nieuwe SUV. Mazda introduceert namelijk doodleuk kakelverse zescilinders in de CX-60. Er zitten een zescilinder 3.0 SkyActiv-X benzinemotor én twee 3.3 diesels in het vat. Van die nieuwe zes-in-lijn diesels hebben we nu de eerste specificaties.

Mazda CX-60 e-SkyActiv-D
Mazda introduceert de CX-60 nu voor de Japanse thuismarkt en geeft daarbij de eerste specificaties prijs van de nieuwe zelfontbranders. De Mazda CX-60 komt er niet alleen als e-SkyActiv PHEV op de markt met de reguliere 2.5 SkyActiv-G benzinemotor, maar ook met 3.3 diesels die in Europa eveneens leverbaar worden. De eerste diesel is de SkyActiv-D 3,3, die 231 pk en 500 Nm loslaat.
De tweede variant van de zescilinder dieselmotor is interessanter. Die krachtbron heet namelijk e-SkyActiv-D en wie bekend is met Mazda's aandrijflijnen weet dat het 'e-tje' wijst op elektro-ondersteuning. De e-SkyActiv-D is dan ook de mild-hybride variant van de nieuwe 3.3 zes-in-lijn. Deze machine wekt 254 pk en 550 Nm op. De technische specificaties van de e-SkyActiv-X benzinemotor zijn nog niet bekend. Overigens valt niet uit te sluiten dat de dieselmotoren in Europa op detailniveau afwijken van de kracdhtbronnen die Mazda in Japan heeft geïntroduceerd.






