Lotus boekt eerst winst sinds jaren 70

Succes vooral te danken aan Evora

Lotus Evora 400
Lotus is op weg om 2016 af te sluiten met winst. Dat zijn de Britten al even niet meer gewend.

De auto-tak van Lotus is hard op weg om in de zwarte cijfers te komen. Sinds het Bitse merk in de jaren 70 verlies begon te lijden, is dat niet meer voorgekomen. In augustus lanceerde het merk de Evora op de Amerikaanse markt, waar de auto goed werd ontvangen. Tot maart is het model daar zelfs al uitverkocht. De productie is inmiddels opgeschroefd naar 2.000 auto's per maand.

Het illustere Lotus boekte vele successen in de autosport en bracht iconische modellen als de Seven, Elan, Esprit en Elise uit. Er was ooit ook een zeer sportieve Lotus-versie van de Opel Omega, die als Lotus Carlton door het leven ging. Tegenwoordig bestaat het aanbod uit de Elise, Exige en Evora.

Lezersreacties (15) (gesloten)

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens

De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.