AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Lotus boekt eerst winst sinds jaren 70
Succes vooral te danken aan Evora
15
Lotus is op weg om 2016 af te sluiten met winst. Dat zijn de Britten al even niet meer gewend.
De auto-tak van Lotus is hard op weg om in de zwarte cijfers te komen. Sinds het Bitse merk in de jaren 70 verlies begon te lijden, is dat niet meer voorgekomen. In augustus lanceerde het merk de Evora op de Amerikaanse markt, waar de auto goed werd ontvangen. Tot maart is het model daar zelfs al uitverkocht. De productie is inmiddels opgeschroefd naar 2.000 auto's per maand.
Het illustere Lotus boekte vele successen in de autosport en bracht iconische modellen als de Seven, Elan, Esprit en Elise uit. Er was ooit ook een zeer sportieve Lotus-versie van de Opel Omega, die als Lotus Carlton door het leven ging. Tegenwoordig bestaat het aanbod uit de Elise, Exige en Evora.
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Lotus Eletre EDS 450 4WD 112 kWh | Alcantara | 360 Camera | Kef Audio | Adapt. Cruise Control | Ambient Lighting | Nieuwstaat
- 2024
- 21.950 km
€ 75.900

Lotus Elise 1.8-16V SuperCharger 221PK RGB Classic Heritage
- 2011
- 54.188 km
€ 49.995

Lotus Eletre EDS 450 4WD 112 kWh Carbon-Glazen dak-22"-Trekhaak
- 2024
- 59.722 km
€ 77.900
Lees ook

Test Lotus Eletre X - Deze wil wél lekker dwars
Nieuws

Lotus CEO: ‘Europese merken kijken alleen naar CO2-regels, niet naar de klant’
Nieuws

Lotus Eletre X: tóch weer een nieuwe Lotus met benzinemotor
Nieuws

Lotus For Me: de benzinemotor leeft voort in omgebouwde EV
Nieuws
