Leaserijder kiest voor contractverlenging
Gemiddelde duur leasecontract op zo'n 4 jaar
Volgens Leaseplan kiezen leaserijders in Nederland vaker dan voorheen het geval was voor contractvernieuwing. De laatste vijf jaar lag de gemiddelde duur van een leasecontract dan ook bijna op vier jaar. Leaseplan verwacht dat deze gemiddelde termijn de komende tijd opgerekt zal worden tot vijf jaar.
Door wijzigingen in de fiscale regelgeving was het afsluiten van een nieuw leasecontract de afgelopen jaren voordeliger dan momenteel. Slechts een op de zes leaserijders zou de gekozen hebben voor verlenging van het contract. Inmiddels blijkt dat ruim 20 procent nu wel kiest voor verlenging van het contract.
ZZP'ers vormen een uitzondering op de trend. Leaseplan meldt op basis van de ZZP Barometer dat acht op de tien zelfstandigen juist niet aan een langer leasecontract vast willen zitten. Leaseconstructies met een korte looptijd, denk aan occasionlease, zijn dan ook in opkomst.
Lees ook

Seriehybride Honda minstens zo leuk als conventionele BMW

Als er zelfs in Nederland nog geen 2.000 stuks van een Opel verkocht zijn...

Test Genesis GV60: Niet nieuw meer, maar het wachten waard

De laatste keer dat Kia zo'n hoog, praktisch autootje had was met de Pride Wagon
