AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Lancia-nieuws 4: de Flavia Concept
80
Lancia zal nog nooit zo veel nieuws op een show gehad hebben! Op de Salon van Genève staat ook deze nieuwe Lancia, de Flavia Concept. Inderdaad, een gerebadgete Chrysler 200. Daarom is er ook een Flavia Cabrio Concept.
De Lancia Flavia Concept is een Chrysler 200 met Lancia-emblemen. En die Chrysler 200 borduurt voort op de laatste Sebring. Nooit gedacht bij de introductie van die auto dat er nog eens een Lancia-embleem op zou komen. Het summiere persbericht van Lancia rept over de recordtijd waarin deze Flavia Concept ontwikkeld is: 6 maanden. Snel na de overname van Chrysler door Fiat Auto Group dus. Nu gaat een nieuwe badge op een auto plakken vrij snel, dus dat zet de prestatie in een heel ander daglicht.
Welke motoren er beschikbaar zijn meldt Lancia nog niet. De Chrysler 200 is in de VS echter leverbaar met een 173 pk sterke 2.4 viercilinder en een 3.6 V6 met 280 pk.
Wel met Lancia dat beide Flavia Concepts LED-verlichtingstechniek hebben.
De Flavia Concepts debuteren op de Autosalon van Genève, naast de nieuwe Ypsilon, de Thema en de Grand Voyager.