Kia bouwt vijf miljoenste auto in Slowakije
Sportage aan de leiding
Kia heeft wereldwijd meer dan tien fabrieken staan waarvan er eentje in Slowakije staat. In die fabriek heeft Kia nu vijf miljoen auto's gebouwd. De vijf miljoenste in Slowakije gebouwde Kia is een Sportage en dat is geen verrassing.
In het Slowaakse Teplička nad Váhom heeft Kia een fabriek staan waar het sinds 2006 auto's bouwt. Het produceert er onder meer de Ceed, Ceed SW, Proceed en de XCeed. Maar ook de Sportage. En in groten getale bovendien, want uim de helft van alle door Kia in Slowakije gebouwde auto's is een Sportage. Het is dan ook geen verrassing dat het vijf miljoenste model dat de Slowaakse fabriek onlangs verliet een Sportage is.
De Kia Sportage wordt er sinds de tweede generatie van het model geproduceerd. De Ceed-familie is door de jaren heen al goed geweest voor 2,1 miljoen in Slowakije gebouwde exemplaren. Dagelijks bouwt Kia er zo'n 1.500 Ceeds en Sportages.
PRIVATE LEASE Kia Sportage
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Kia Sportage 1.6 GDI X-treme ExecutiveLine Pano|Keyless|NAP|Trekhaak
- 2015
- 123.365 km

Kia Sportage 1.6 T-GDi Hybrid DynamicPlusLine | Trekhaak | Panorama schuifdak | Dodehoek detectie | Stoel en stuurverwarming | Apple Carplay / Android Auto | Elektrisch bedienbare voorstoelen |
- 2025
- 19.861 km

Kia Sportage 1.6 T-GDi Hybrid DynamicPlusLine | Stoel en stuurverwarming | Panorama schuifdak | Elektrisch bedienbare voorstoelen | Navigatie | Dodehoek detectie | Getinte ramen achter |
- 2023
- 39.613 km

