Italie geeft 6.000 euro aankoopsubsidie elektrische auto
Inclusief sloopregeling
De Italiaanse consument die in de markt is voor een nieuwe elektrische auto kan straks rekenen op een stevige financiële tegemoetkoming. Dat meldt Automotive News op basis van een bron binnen de Italiaanse overheid. De tegemoetkoming kan oplopen tot maar liefst €6.000.
In Nederland kun je voor de aanschaf van een nieuwe elektrische auto met een catalogusprijs van maximaal €45.000 Subsidie Elektrische Personenauto’s Particulieren (SEPP) aanvragen van €3.350. Automotive News meldt dat ook de Italiaanse overheid een dergelijke aanschafsubsidie wil invoeren, al wordt de tegemoetkoming daar fors hoger.
Italië zou voor de aanschaf van een nieuwe elektrische auto met een catalogusprijs van maximaal €35.000 euro een toelage van tot €6.000 geven. Van die zes mille zou zo'n €2.000 euro zitten die wordt gegeven voor het laten slopen van een 'vervuilende auto met verbrandingsmotor'. Een soort sloopregeling dus. Aan welke oude Euro-emissienorm een auto moet voldoen om in de categorie 'vervuilend' te vallen, is niet bekend.
Het blijft overigens niet bij een subsidie op de aanschaf van een nieuwe volledig elektrische auto. Voor de aanschaf van een nieuwe plug-in hybride zou Italië een tegemoetkoming van tot €2.500 willen geven. Laat je een 'vervuilende auto' slopen en koop je een nieuwe auto met verbrandingsmotor die aan de Euro 6-emissienorm voldoet, dan zou je tot €1.250 kunnen krijgen. Volgens Automotive News zet Italië voor de regeling tot 2030 maar liefst 8,7 miljard euro opzij, waarvan 700 miljoen euro voor 2022 is gereserveerd.