In het wild: Toyota Celica (1982)

Unieke coupé in strak eighties-maatpak

Toyota Celica In het wild
In de onregelmatig terugkerende rubriek 'In het wild' zetten we bijzondere auto's in het zonnetje die we zomaar op straat zijn tegengekomen. Gewoon, omdat het kan en omdat het anno 2015 steeds minder vanzelfsprekend is dat je nog iets leuks aantreft tussen al het grijze leaseblik. Deze keer: de jaren 80-uitvoering van de Toyota Celica.

Wat is het? De derde generatie van de Celica, Toyota's sportieveling waarvan we onlangs eentje van de tweede generatie te gast hadden in deze rubriek. Deze blauwe - waarvan de koplampen na de facelift helemaal weg konden klappen - is er eentje uit 1982, uit het decennium dat auto's met geodriehoek en winkelhaak werden getekend. Je had 'm, net zoals z'n voorganger, als coupé, liftback en cabriolet.

Hoe bijzonder is-ie? Er gaan dagen voorbij dat we geen jaren 80-Celica tegenkomen, dus, ja, hij is best bijzonder.

Hoe staat-ie erbij? Erg goed! Op een paar plekjes op de voorbumper na is-ie zo goed als smetteloos en dat is bepaald niet gebruikelijk bij oudere Japanse auto's.

Wat is-ie waard? In Nederland wordt er van de derde generatie Celica geen enkel exemplaar te koop aangeboden. In Duitsland wel, daar beginnen de prijzen rond de 5.000 euro.

Waardering: Niet per se de mooiste Celica aller tijden, maar absoluut een bijzonder ding omdat je er simpelweg bijna nooit meer één tegenkomt. Dus wees er zuinig op!

Lezersreacties (34)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.