In het wild: Nissan Murano CrossCabriolet (2011)

Love it or hate it

Nissan Murano CrossCabriolet
AutoWeek-lezer Joyce Kerkhoven wist iets op de foto te zetten waarvan ze zelf kon zeggen dat het haar smaak niet was. De Nissan Murano CrossCabriolet in kwestie weet hier op de redactie wél een paar harten te stelen!

De tweede generatie van de Murano werd in 2008 het levenslicht geschonken. De cross-over leek vanbuiten sterk op zijn voorganger en ook waren enige gelijkenissen met de Rogue hem niet te ontzeggen. Wat oneerbiedig gezegd had Nissan met de Murano wederom 'gewoon een SUV' voor met name de Amerikaanse markt gepresenteerd. Dat alles veranderde in 2011.

In 2011 zat een groot genie van Nissan de Murano gade te slaan toen hem een magisch idee te binnen schoot. "Dat dak. Dat kan eraf." En zo geschiedde. Het dak werd vakkundig van de SUV ontdaan en het eindresultaat werd aan de wereld voorgesteld als Murano CrossCabriolet. Compleet zinloos? Wellicht, maar Land Rover zou veel later met de Range Rover Evoque Convertible laten zien dat er toch best iets klopte met het concept van Nissan. Dit exemplaar stamt uit 2011 en kwam in 2013 ons land binnen. Onder de kap uiteraard een smeuïge 3,5-liter V6, gekoppeld aan een CVT-transmissie.

Video

Lezersreacties (25)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.