Hyundai Veloster N TCR rolt spierballen
Klaar voor het betere racewerk
Hyundai heeft tijdens de North American Auto Show een raceversie gepresenteerd van de Veloster: de Veloster N TCR!
Hyundai introduceerde vorig jaar een tweede generatie van de Veloster, de knotsgekke Koreaan, die nog altijd asymmetrisch is vormgegeven en dus opnieuw over een verschillend aantal portieren per kant beschikt. Tijdens zijn onthulling deed Hyundai een heerlijk buitenissige N-versie uit de doeken. Die sportieve versie is nu klaargestoomd voor de circuits.
De Veloster N TCR zal onder andere gaan meedoen aan de IMSA Michelin Pilot Challenge, een raceserie waar de Hyundai auto's als de Honda Civic Type R TCR en de Volkswagen Golf GTI TCR tegenover zich krijgt. Volgens Hyundai deelt de Veloster N TCR zo'n 85 procent van zijn onderdelen met racebroer i30 N TCR. Onder andere de krachtcentrale, een 355 pk en 450 Nm sterke geblazen 2.0, is afkomstig van die i30. Die 355 pk vindt via een sequentiële zesbak zijn weg naar de voorwielen.
Meer aanpassingen? Jazeker. Verschillende carrosseriedelen zijn opgetrokken uit kunststof, de auto heeft een speciaal remsysteem, ligt dichter tegen het asfalt, is voorzien van heftig spoilerwerk en aanpasbare dempers en uiteraard beschikt de Veloster over zaken als een rolkooi en racestoelen. Begeef je je wel eens op de circuits? Dan kun je de uiteraard niet straatlegale Veloster N TCR vanaf zo'n € 135.000 exclusief belastingen bestellen.