Hyundai Sonata nu ook als Plug-in Hybrid
In de Verenigde Staten ziet het modellenaanbod van Hyundai er heel anders uit dan bij ons. Zo kan men daar onder andere in een splinternieuwe Azera, Genesis of Equus stappen; de hier bekende i40 is de Amerikaanse consument vreemd. De Sonata - elders i45 geheten - is een minimaal slagje groter dan onze i40 en die auto is nu ook als plug-inhybride getoond.
Eind vorig jaar presenteerde Hyundai al de hybride-versie van de Sonata. Nu is het de beurt aan de Plug-in Hybrid om de show te stelen; het is de eerste stekkerauto van het Koreaanse merk. Een 9,8 kWh-accupakket geeft de Sonata een elektrische actieradius van 35 kilometer.
Onder de kap ligt een 156 pk sterke 2.0 GDI-benzinemotor, die is gekoppeld aan een 50 kW sterke elektromotor. Het gecombineerd vermogen bedraagt 202 pk en het gemiddelde verbruik moet uitkomen op zo'n 5,9 l/100 km.
Het is nog niet bekend of Hyundai ook een plug-inhybride op de Nederlandse markt zal introduceren.