Hyundai laat Veloster alvast zien

Kleurrijk gezelschap

Hyundai Veloster
Hyundais eigenzinnige Veloster krijgt een opvolger. Het is voor het eerst dat Hyundai zélf iets van de asymmetrische hatchback laat zien.

Onze spionagefotograaf heeft zijn lens al diverse keren weten te richten op de tweede generatie Veloster. We weten al dat de Hyundais N-divisie een extra potente versie in het vat heeft zitten, een auto die net als de i30 N in basistrim waarschijnlijk 250 pk uit zijn 2,0-liter viercilinder perst. De uitvoering met Performance Package zou dan goed zijn voor 270 pk.

De nieuwe Veloster is weer net zo asymmetrisch als zijn voorganger. Dat betekent dat de hatchback aan de rechterzijde twee portieren heeft, terwijl er links één exemplaar is geplaatst. Hyundai belooft een dynamischer weggedrag, ook voor de non-N-versies. Op de bestellijst verschijnen in ieder geval een 1,4- en een 1,6-liter T-GDI. Beide versies zijn standaard voorzien van een zeventraps DCT-transmissie.

Het is ruim zes jaar geleden dat de eerste Veloster verscheen. Hyundai stopte in 2014 de verkoop in Nederland nadat zich slechts 319 klanten voor zo'n eigenwijs geval hadden gemeld. Het moet nog blijken of de nieuwe generatie Nederlands asfalt onder zijn wielen krijgt. Of de nieuwe Veloster ook naar ons land komt, is namelijk nog niet bekend.

Lezersreacties (7)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.