Honda Jade nu ook als RS

Japanse familievriend in sportkleding

Honda Jade RS
Honda Jade RSHonda Jade RSHonda Jade RSHonda Jade RSHonda Jade RSHonda Jade RSHonda Jade RSHonda Jade RS

We gluren weer eens over de grens omdat we benieuwd zijn naar wat aldaar te koop is. Deze week kunnen we zien hoe de nuchtere Honda Jade in een RS-kostuum wordt gehesen.

In januari zagen we hoe de Honda Jade de overstap van China naar Japan maakte. Waar de zeszitter in China alleen met een 1,8-liter benzinemotor te krijgen is, kunnen de Japanners alleen voor een hybride kiezen. Daar komt nu verandering in, de praktische Jade is namelijk als RS gepresenteerd.

We kennen het RS-label al van onder andere de Jazz/Fit en nu komen de magische twee letters ook achter de naam van de Jade te staan. Onder de kap legt Honda een geblazen 1,5-liter VTEC-blok met 150 pk en 203 Nm. Volgens de Japanners is het blok wat kracht betreft vergelijkbaar met een 2,4-liter benzineblok. Het vermogen gaat via een nieuwe CVT-transmissie met schakelflippers naar de voorwielen. Het gemiddeld verbruik moet uitkomen op 5,5 l/100 km.

De Jade RS krijgt een straffer onderstel en is vanbuiten voorzien van 17-inch lichtmetaal, een nieuwe grille en subtiel ander bumperwerk. Volgende week gaat de Jade RS in Japan in de verkoop.

Lezersreacties (156)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.