Heico pepert Volvo D4 en V60 Plug-in Hybrid

Volvo Heico
Volvo-tuner Heico Sportiv heeft weer eens een kluitje Volvo's aangepakt. Zo is er nu een speciaal 'e-motion'-opvoerprogramma beschikbaar voor de D4-motoren en voor de V60 Plug-in Hybrid.

Dat zie je niet vaak, een opvoerset voor een plug-inhybride. Het Duitse Heico Sportiv pepte de plug-inversie van de V60 op. De 2,4-liter diesel levert normaal gesproken 215 pk, maar na behandeling door Heico is dat 240 pk. Het koppel neemt toe met 50 Nm en bedraagt nu 490 Nm.

Gecombineerd met de elektromotor beschikt de auto over 308 pk en 690 Nm. De stationwagon doet er nu 5,9 seconden over om de 100 km/h te bereiken en heeft een top van 230 km/h. Om het geheel aan te kleden, schroeft Heico er onder andere 20-inchwielen onder en voorziet het bedrijf de auto van een bodykit en vier uitlaten.

Verder komt er ook een opvoerpakket beschikbaar voor de D4-motoren van Volvo. Als voorbeeld geeft Heico de V40 D4, waarvan het vermogen met het pakket stijgt van 190 pk naar 220 pk. Het koppel neemt 80 Nm toe en bedraagt nu 480 Nm. De 100 km/h wordt daarmee in 7,0 seconden bereikt en de topsnelheid bedraagt 235 km/h. Via een speciale knop kan op elk moment het extra vermogen aan of uit worden gezet.

Volgende week parkeert Heico de auto op de Essen Motor Show. Ergens in het voorjaar van 2015 begint de tuner in Duitsland met de levering van het zogenoemde 'e-motion'-pakket.

PRIVATE LEASE Volvo V60

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (16)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.