Formule 1-team van Andretti weer een stukje realistischer
Elfde team?
Krijgt de Formule 1 een elfde team? Het kan zomaar gebeuren. Michael Andretti, zoon van wereldkampioen Mario Andretti, is een belangrijke stap dichterbij het inschrijven van het Andretti F1-team.
Andretti was in 2021 al dicht bij een overname van het Zwitserse Sauber, dat nu nog onder de Alfa Romeo-vlag actief is in de Formule 1 en straks als Audi naar buiten treedt. De deal met Sauber mislukte, maar nu lijkt toetreding tot de koningsklasse van de autosport dus alsnog in de maak. Behalve het team van Andretti waren er nog drie teams die doordrongen tot de tweede fase van het aanmeldingsproces bij de FIA. Die teams konden in tegenstelling tot Andretti geen waterdicht plan overleggen.
Het Andretti-team wordt zoals gezegd gerund door Michael Andretti, die ook Formule 1-coureur is geweest. Andretti is al actief in de IndyCar, de IMSA-kampioenschappen en de Formule E. Als Andretti in 2026 inderdaad debuteert in de Formule 1, dan is dat in het jaar dat er nieuwe technische regels voor motoren gelden. Andretti werkt al samen met Cadillac, een merk van de Amerikaanse autogigant General Motors. Andretti en Cadillac beogen ook voor in de Formule 1 een samenwerking op motorengebied. De laatste plannen zijn dat Cadillac niet zelf de krachtbronnen zal bouwen, maar dat die van Alpine (Renault) bij Andretti een Cadillac-badge opgeplakt krijgen.
Andretti-Cadillac zou - in elk geval qua naam - een geheel Amerikaans Formule 1-team worden. Dat is aantrekkelijk voor de Formule 1, vanwege de toegenomen populariteit van de raceklasse in de Verenigde Staten. Er zijn mede vanwege die gegroeide populariteit dit jaar ook zelfs al drie races in het land: in Miami, Austin en Las Vegas.