Ford presenteert nieuwe Super Duty

Nieuwe werkpaarden klaar voor zware werk

Ford Super Duty
Ford Super DutyFord Super DutyFord Super DutyFord Super DutyFord Super DutyFord Super DutyFord Super DutyFord Super Duty
Met z'n Super Duty-modellen heeft Ford extra stevige en nóg grotere versies van z'n F-Series in de showroom staan. Deze krachtpatsers lopen nu helemaal in de pas met het basismodel F-150.

Ondanks de lauwe ontvangst van de F-150 met z'n lichtere koets, heeft Ford ervoor gekozen om de nieuwe Super Duties eveneens van een aluminium verpakking te zien. De Super Duty is - afhankelijk van de uitvoering - tot 158 kilo lichter dan de uitgaande modellen. Het nieuwe chassis moet tot 24 maal stijver zijn dan dat van de huidige Super Duty's.

De Super Duty volgt uiteraard ook wat uiterlijk betreft de weg van de F-150. We zien verticaal getekende lichtunits, een forse grille en aan de achterzijde monteert Ford een klep waarin zelfs een soort spoiler is geïntegreerd. Ook vanbinnen is het een feest van herkenning voor de F-150-rijder. Zaken als Sync 3 komen om de hoek kijken en de zwaargewichten beschikken eveneens over zaken als Lane Departure Warning en adaptieve cruise control.

Wat aandrijving betreft, is te kiezen uit een 6,2-liter V8 en een 6,8-liter metende V10. Beide zijn benzineblokken. Op dieselvlak staat een 6,7 liter metende PowerStroke V8 klaar. Volgend jaar verschijnen de nieuwe werkpaarden op de markt.

Lezersreacties (31)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.