Ford Mondeo houdt 20 procent bijtelling

Ford Mondeo Econetic
Hoewel we al enige tijd weten hoe de nieuwe eruit ziet, moet de huidige Ford Mondeo het nog een tijdje uitzingen. Om hem in de laatste levensfase nog een duwtje in de rug te geven, verlaagt Ford de CO2-uitstoot van de 1.6 TDCi Econetic.

Dat gaat helpen, want daarmee valt de auto ook volgend jaar in het gunstige bijtellingtarief van 20 procent. De 1.6 TDCi Econetic Technology, zoals de auto voluit heet, stoot in zijn huidige vorm 114 gram Co2 per kilometer uit, net niet genoeg om ook volgend jaar onder het voordeeltje te vallen. Met de aanpassingen daalt dat naar 112 gram, waardoor het probleem is opgelost. Ford meldt niet om welke aanpassingen het precies gaat, maar de specificaties van de motor blijven gelijk. De auto houdt dus zijn 115 pk en 270 Nm. De opvolger van het Mondeo verwachten we medio 2013 bij de dealer.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (26)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.