Ford F-150 Raptor is sterker dan ooit
Traditiegetrouw is de Raptor de meest heftige versie van de F-150 pick-uptruck die Ford bouwt. Bij een nieuwe generatie F-150 hoort ook een nieuwe Raptor en die heeft Ford zojuist onthuld tijdens de NAIAS-autoshow in Detroit.
Vorig jaar liet Ford op dezelfde autobeurs de nieuwe F-150 zien, deze keer is het de beurt aan de Raptor-variant. Het slechte nieuws is dat de 6,2-liter V8 heeft plaats heeft moeten maken voor een 3,5-liter V6 Ecoboost. Het goede nieuws: de nieuwe motor is sterker dan de 411 pk en 588 Nm van de achtcilinder. Hoeveel sterker precies, dat laat Ford nog niet los. De power wordt via een 10-trapsautomaat op de vier wielen losgelaten.
Met het nieuwe Terrain Management System kan de bestuurder uit zes verschillende rijmodi kiezen, afhankelijk van de ondergrond. Zo heb je een 'Baja mode' voor 'high speed desert running' en een 'Rock mode' voor 'low speed rock crawling'.
Voor het (nog) betere ragwerk heeft Ford de Raptor - die 15 cm breder is dan de normale F-150 - nieuwe Fox Racing-schokdempers meegegeven en de veerweg is nog iets langer geworden in vergelijking met de huidige Raptor. Liefhebbers die de auto op hun verlanglijstje hebben staan, moeten nog tot het najaar van 2016 wachten voordat ze er mee op pad kunnen.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

Ford F-150 USA 3.5 V6 Ecoboost SuperCrew Dubbel Cabine Panoramadak Leer Stoelvent. Camera Trekhaak DC
- 2016
- 160.000 km

Ford F-150 USA 4X4 381PK | 3500KG | 360 CAM | OPEN DAK | FULL LED | TONNEAU COVER | ADAPTIVE CRUISE | MASSAGE STOELEN | LANE ASSIST | DODE HOEK ASSISTENT
- 2021
- 125.603 km

Ford F-150 USA 3.5 V6 Ecoboost SuperCab LIMITED , DEALER ONDERHOUDEN , PERFECTE STAAT , BOMVOL OPTIES
- 2016
- 194.905 km
Lees ook

Grote elektrische Ford-flop wordt vervangen door model met benzinemotor

'Ford schrapt mogelijk elektrisch model waarvan veel werd verwacht'

Compacte Japanner stoot Ford F-150 van de troon in VS

Deze elektrische Ford F-150 is maar liefst 1.400 pk sterk
