Ford compenseert 'onzuinige' C-Max Hybrid
Het brandstofverbruik bleek niet 5 liter maar 5,5 liter per 100 kilometer te zijn. Ford adverteerde aanvankelijk met 47 mpg (5 l/100 km) maar paste dat later aan naar 43 mpg (5,5 l/100 km). De Amerikaanse autofabrikant besloot uit eigen beweging tot de compensatie na klachten van klanten. Het is onbekend hoeveel Ford in totaal kwijt is.
De na General Motors grootste autofabrikant van de Verenigde Staten heeft op dit gebied een reputatie te verliezen. Ford prijst zijn hybride auto's in advertenties aan als bijzonder zuinig en zet sterk in op alternatieve aandrijving. In juli verkocht Ford ruim 53.000 'electrified vehicles' in de VS.
De C-Max Hybrid wordt niet bij ons verkocht. De Nederlandse importeur haalt wel de C-Max Plug-in Hybrid en Mondeo hier naartoe.