Fiat Punto en Panda mogelijk niet meer uit Italië

Panda mogelijk naar Polen

Fiat Punto Twinair Turbo 100
Fiat is volgens bronnen van plan goedkopere modellen als de Punto en Panda niet meer in Italië te produceren.

De plannen worden naar verluidt 1 juni wereldkundig gemaakt. Voor de automaker is het verplaatsen van de productie een historisch besluit. Juist de productie van betaalbare auto's staat volgens kenners symbool voor het naoorlogse succes van Fiat.

De fabrieken in de buurt van Turijn en Napels worden aangepast voor de fabricage van duurdere modellen als de SUV's van Jeep en Maserati. De bronnen zeggen dat er nog geen definitieve beslissing over de wijzigingen is genomen.

Fiat, dat onderdeel is van samenwerkingsverband Fiat Chrysler, gaat ook de productie van de Panda verplaatsen. Deze auto's gaan in Polen van de band rollen. Fiat Chrysler-topman Sergio Marchionne, die volgend jaar met pensioen gaat, zou geen toekomst zien in de productie van goedkope modellen in landen waar de lonen hoger liggen.

De keuze van Fiat om bijvoorbeeld de productie van de Panda te verplaatsen naar Polen is geen vreemde. In Polen bouwt Fiat al sinds 2007 de 500, de fabriek rolde onlangs zijn 2 miljoenste exemplaar naar buiten. De verhuizing van de productielijn van de Punto wijst mogelijk op de komst van - eindelijk - een nieuwe generatie van de B-segmenter.

PRIVATE LEASE Fiat

Lezersreacties (61)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.