Fiat introduceert bio-hybride motoren

Eerste van zijn soort

Fiat Pulse Hybrid
Fiat Pulse en Fastback HybridFiat Pulse en Fastback HybridFiat Pulse en Fastback HybridFiat Pulse en Fastback HybridFiat Pulse HybridFiat Pulse Hybrid

Fiat heeft een nieuwe mild-hybride verbrandingsmotoren gepresenteerd. Het gaat om compacte 1.0's die naast benzine ook ethanol lusten. Welkom T200 Hybrid.

Stellantis levert in Europa in praktisch al zijn recente modellen mild-hybride benzinemotoren. In Brazilië combineert Fiat het mild-hybride concept voor het eerst met zijn krachtrbonnen die behalve benzine ook ethanol lusten. Het resultaat is de T200 Hybrid: een 130 pk en 200 Nm sterke geblazen 1.0 driecilinder die het in de in Europa niet leverbare Fiat Fastback en Pulse hangt.

In de nieuwe mild-hybride varianten van de Fastback en Pulse is de T200 Hybrid-machine altijd aan een cvt-geknoopt, een continu variabele transmissie die in het geval van de Fiats in staat is om de aanwezigheid van zeven versnellingen te simuleren. De aandrijflijn bestaat verder uit twee 12v-batterijen. Een ervan is een 68Ah-loodzuur accu die je gewoon onder de motorkap aantreft. De tweede is een 11Ah lithium-ionaccu die onder de bestuurdersstoel is gehuisvest. Die twee accu's voeden een elektromotor die met maximaal 4 pk de benzinemotor ondersteunt.

Volgens Fiat zijn de nieuwe mild-hybride motoren tot wel 11,5 procent zuiniger dan de reguliere driecilinders, zowel op benzine als op ethanol. In Nederland komen de krachtbronnen niet op de markt. In Brazilië zijn motoren die op ethanol lopen overigens zeer gebruikelijk.

PRIVATE LEASE Fiat

Lezersreacties (30)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.