Ferrari komt mogelijk met EV op Chinese basis
Leapmotor
Er lijkt een nogal onwaarschijnlijke samenwerking in de maak. Ferrari en het Chinese Leapmotor zijn met elkaar in gesprek over een EV-basis.
Misschien ben je pas net gewend geraakt aan het idee dat er een volledig elektrische Ferrari aankomt. Nu horen we echter over een zo mogelijk nog apartere combinatie. Ferrari zou de mogelijkheden verkennen om een EV te ontwikkelen op Chinese basis. Ferrari en Leapmotor zijn daarover volgens de ceo van Leapmotor in gesprek, zo stelt hij tegenover Reuters.
Leapmotor zou een EV-platformbeschikbaar stellen aan Ferrari, al is het niet duidelijk om welke basis het gaat. Leapmotor heeft momenteel bepaald geen modellen in zijn gamma waarvan we een Ferrari-neef kunnen voorstellen. Er zijn compacte stadsauto's, sedans en SUV's, geen van alle hebben ze qua prestaties Ferrari-waardige techniek aan boord. Dikke kans dus dat het gaat om een nog te ontwikkelen basis, waarmee Leapmotor mogelijk ook een voor dat merk nieuwe en hogere markt gaat aanboren.
Dat Leapmotor en Ferrari met elkaar spreken, is tot op zekere hoogte wel te verklaren vanwege een gemene deler: Stellantis. Ferrari maakt geen deel uit van dat concern, maar de lijntjes zijn kort. Vermoedelijk speelt dat een rol. Overigens is Leapmotor ook met het Chinese Hongqi in gesprek over het delen van een EV-platform. In dat geval gaat het volgens Reuters om de basis die Leapmotor gebruikt voor de B10.