AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Edag vindt witkar opnieuw uit
13
Het Duitse ontwerpbureau Edag heeft met het Light Car Sharing-programma de witkar opnieuw uitgevonden.
Het is al eens bedacht: een kleine elektrische auto waar je middels een deelprogramma over kunt beschikken. Het Duitse Edag heeft al eens eerder een Light Car laten zien, waarmee het bedrijf al eens zijn visie op een kleine elektrische auto laat zien.
Het idee achter deze verdere uitwerking van de Light Car komt ons bekend voor. De auto is doorontwikkeld om te kunnen dienen in een transportsysteem waarin iedereen de auto kan lenen zonder 'm te kopen. De gebruiker betaalt alleen de auto alleen in de periode dat hij wordt gebruikt.
Uit onderzoeken van Edag blijkt dat auto's geen groot deel meer uitmaken van de statussymbolen van de jongeren tussen 18 en 29 jaar. Tachtig procent van de ondervraagden die in de stad woont, geeft aan dat zijn geen behoefte hebben aan een eigen auto. Van de 14 tot 29-jarigen geeft liefst negentig procent aan zich geen leven te kunnen voorstellen zonder mobiele telefoon of internet. Het leven zonder auto, lijkt ze echter geen enkel probleem.
De Edag Light Car is 1,90 meter hoog, zodat iedereen gemakkelijk kan instappen. Aan beide kanten is een grote schuifdeur geplaatst. De makers claimen dat er ruimte is voor zes personen. De auto komt op een acculading honderd kilometer ver en haalt 100 km/u.
Edag neemt de nieuwste evolutie van de Light Car mee naar de Autosalon van Genève, die op 3 maart de poorten opent voor het publiek.
Lees ook
Autotest
Test: Nio ET9 - Rijden met champagnepiramide op de neus
Duurtest
In dit stukje Duitsland is het net alsof je in Amerika rijdt
Autotest
Test: Hyundai Ioniq 5 - Beter zonder dat je het ziet
Nieuws
De Volkswagen ID3 is goedkoper dan ooit, maar ook aantrekkelijker? – Back to Basics
Nieuws