Dit is de Nissan Ariya Nismo: tot 435 pk sterke sportieve EV
In elk opzicht een tandje harder
Nissan combineert zijn sportieve Nismo-label met de Ariya. Dit is de Nissan Ariya Nismo, een sportief ingestelde elektrische SUV, waarbij je straks kunt kiezen uit twee motoren. Hij is tot 435 pk sterk.
De elektrische Nissan Ariya is in Nederland al in heel wat technische varianten verkrijgbaar. Hij is er met 63-kWh accupakket in combinatie met een 217 pk sterk elektrohart en met 87-kWh accu gekoppeld aan elektromotor van 242 pk. Dat grotere accupakket ligt ook in de twee vierwielaangedreven e-4orce-versies die 306 pk óf 396 pk op de been brengen. Tijdens de Tokyo Auto Salon heeft Nissan een sportieve Nismo-versie voorgesteld. Die is er ook in diverse smaken.
De minst krachtige variant van de Nissan Ariya Nismo heeft een B6 e-4orce geheten aandrijflijn. Die bestaat uit twee samen 367 pk en 560 Nm sterke elektromotoren, die hun levenslust uit de 63-kWh accu putten. Daarboven staat de in elk opzicht potentere B9 e-4orce. Die heeft niet alleen de grotere 87-kWh accu, maar ook twee 435 pk en 600 Nm sterke elektromotoren.
Uitgebreide technische specificaties geeft Nissan vooralsnog niet vrij. Wel weten we dat het tweetal onder meer een speciale Nismo-rijmodus heeft, waarin de SUV directer op input van de pedalen reageert. De Ariya Nismo moet anders klinken dan de reguliere modellen, maar er is meer. Zo heeft Nissan Motorsport naar eigen zeggen 'elk component van het chassis' herzien. Geen Nismo zonder een sportievere uitstraling dan de reguliere versies. Zodoende is de Nissan Ariya Nismo rijkelijk bedeeld met extra lipjes, randjes én roodkleurige accenten, al blijft het geheel relatief subtiel.
Of en wanneer de Nissan Ariya Nismo naar Nederland komt, is nog niet bekend.
Video
Helaas kunnen wij deze video niet weergeven, omdat je niet akkoord bent gegaan met de
cookie voorwaarden.
Onze video speler heeft rechten nodig voor de "Social Media".
Wijzig je cookie instellingen
PRIVATE LEASE Nissan Ariya

Had je deze auto's al gezien?

Nissan Ariya Evolve 91 kWh 242 PK | LED | Panoramadak | 360 Camera | Stoelverwarming + Verkoeling | Head-Up | Warmtepomp |
- 2022
- 52.829 km

Nissan Ariya Advantage Edition Plus 91 kWh
- 2025
- 10 km

Nissan Ariya Evolve 91 kWh | Navigatie | Elektrisch Schuif/kanteldak| Camera | Keyless | Stoel & Stuurverwarming | Climate control | Voorruitverwarming | Lichtmetalen velgen
- 2023
- 40.622 km
Lees ook
Nissan Ariya Nismo op Nederlandse prijslijst gezet
Test: Nissan Ariya Nismo - Vooral veel werk van het onderstel
Nissan brengt Nismo terug naar Europa
Elektrische Nissan Ariya krijgt sportieve Nismo-versie
Praktijkervaring Nissan Ariya: meer dan een grote batterij?
Gerelateerde forum topics
Lezersreacties (22)
Reageren




M’n ontbijt komt weer omhoog bij het zien van die foto’s en m’n depressie komt weer terug bij de gedachte dat autoliefhebbers hier warm van moeten worden.
Opnieuw inderdaad weer een schitterend vormgegeven EV.


De dag is gelukkig nog jong, geniet van het moois wat we nu nog kunnen bezitten! Fijne dag autoliefhebbers en liefhebbers van rijdende "dingen"

Buiten dat, een prachtige auto!






Deze Nissan ziet er idem uit: als een olietanker. Als je aan de vrouw (m/v) wilt en je wil je ''klasse'' of ''sportiviteit'' laten zien zou ik denk ik toch iets anders nemen. '
Verder gewoon een fan tas tisch artikel. Dank Autoweek. Ik ben door dit artikel overtuigd om niet 1 maar 2 van deze autos te bestellen.

Waarschijnlijk erg duur in verhouding, en alleen voor de enkele absolute freak die perse iets anders wil rijden dan de rest.



Dat had u met Nissan niet nodig gehad!

Nou, dat is met de Ariya helaas niet het geval....



Een vraag of een opmerking? Laat het ons weten met een reactie.