Dieselsamenwerking Toyota-Isuzu beëindigd
Toyota verkoopt aandeel in Isuzu
Toyota en Isuzu beëindigen hun samenwerking. Toyota verkoopt ook zijn aandeel van 5,9 procent in het eveneens Japanse merk.
In november 2006 nam Toyota een belang van 5,9 procent in Isuzu, een transactie waarmee Toyota na de tevens Japanse bedrijven Itochu en Mitsubishi de op twee na grootste aandeelhouder van het merk werd. Samen met Isuzu zou Toyota een 1,6-liter dieselmotor voor de Europese markt ontwikkelen, een zelfontbrander die omstreeks 2012 op de markt had moeten komen. In 2008 werden de plannen al op een lager pitje gezet en nu Toyota de dieselmotor voor zijn personenauto's definitief vaarwel heeft gezegd, kan ook het samenwerkingsverband worden bëindigd.
Hoewel Toyota logischerwijs nog altijd dieselmotoren aanbiedt in offroaders en bestelauto's, is het merk de laatste decennia druk bezig geweest om zijn aandacht te verschuiven naar hybridetechniek. Isuzu gaat, nu Toyota zich uit het bedrijf heeft teruggetrokken, op zoek naar een nieuwe partner. Toyota legt uit dat er momenteel veranderingen plaatsvinden in de auto-industrie van een omvang die "slechts eens per honderd jaar voorkomen".
PRIVATE LEASE Toyota
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?
Lees ook

Het Trump-effect: Toyota gaat Amerikaanse modellen exporteren naar Japan

‘Toyota MR2 komt terug als GR MR2’

Test Toyota Aygo X - Als hybride nog veel beter

Prijzen nieuwe Toyota RAV4: plug-in hybride SUV met 100 kilometer elektrisch bereik




