AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Definitief: Lexus IS300h goed voor 20%
18
Eigenlijk was het al zo goed als zeker, maar om aan alle twijfels een einde te maken maakt Lexus nu de definitieve uitstoot van de IS300h bekend. 99 Gram per kilometer is de score, en dus is de D-segmenter goed voor 20% fiscale bijtelling.
Begin dit jaar maakte Lexus al zo'n beetje alle informatie over de IS300h bekend en toen meldden we al dat Lexus beloofde dat de CO2-uitstoot 'onder de 100 gram per kilometer' zou komen te liggen. Die belofte maken de Japanners precies waar, want de exacte uitstoot ligt op 99 gram per kilometers, het bijbehorende verbruik is 4,3 liter per 100 kilometer. Leaserijders mogen dus 20% bijtellen in plaats van de volle 25%.
En dat is niet verkeerd gezien de overige specificaties. De Japanse sedan koppelt een 2,5-liter viercilinder met 181 pk aan een elektromotor van 143 pk voor een gezamenlijk maximumvermogen van 223 pk. Genoeg om de auto in 8,3 seconden naar de 100 te lanceren. De prijzen worden op dit moment nog even achtergehouden.
Had je deze auto's al gezien?
Lees ook
Praktijkervaring
Praktijkervaring Lexus IS: zo goed was eerste Lexus voor de massa
Lexus IS 300h F-Sport Edition (2014) – 308.303 km – Klokje Rond
Achtergrond
De Lexus IS was meer dan een Japanse BMW 3-serie
Autotest
Test: Lexus IS 500 F Sport Performance -'Leuk, maar we missen er niets aan'
Praktijkervaring