Cupra Terramar: nieuwe SUV klaar voor debuut
Waar blijft hij nou?
Cupra komt met een splinternieuwe SUV die luistert naar de naam Terramar. Dat weten we eigenlijk al heel lang. De Spanjaarden zijn immers al jaren aan het testen met die nieuwkomer. De Cupra Terramar geeft eindelijk een nieuw levensteken.
Al bijna twee jaar geleden liet Cupra een drietal nieuwe modellen zien waarvan er vooralsnog geen enkele te koop is. Medio 2022 zagen we de eerste afbeeldingen van de elektrische Tavascan, de elektrische en uiteindelijk tot Raval omgedoopte UrbanRebel én de Terramar. De Cupra Terramar is de enige van dat stel die géén EV is. De Terramar wordt een technisch broertje van de nieuwe Volkswagen Tiguan en de volgende generatie van de Audi Q3. Eind 2022 doken de eerste testexemplaren van de Terramar op in het openbaar, maar hij is nog altijd niet te koop. Toch komt het wel goed met dit model, want Cupra heeft wederom ingepakte testexemplaren op pad gestuurd en daar zijn foto's van.
De Cupra UrbanRebel (links), Terramar (midden) en Tavascan (rechts).
De Cupra Terramar moet dit jaar nog op de markt komen. Ook in Nederland. Een officieel debuut laat dan ook niet lang meer op zich wachten. Het exemplaar dat je op deze foto's ziet is nabij de Nürburgring-Nordschleife betrapt. Net als zijn technische zustermodellen komt de Terramar eveneens op de markt met plug-in hybride aandrijflijnen die een elektrisch bereik van zo'n 100 kilometer mogelijk moeten maken. Reken op voorwielaangedreven varianten, maar ook op smaken met vierwielaandrijving. De zo'n 4,5 meter lange Cupra Terramar loopt straks van de band in Audi's fabriek in Hongarije. Door het wegvallen van de Audi TT is daar een productieplek vrijgekomen. Volledig elektrische Terramars komen er niet. Eind vorig jaar kon AutoWeek je het exterieur én het interieur van de Cupra Terramar al vanuit alle hoeken op patentbeeld laten zien.
Had je deze auto's al gezien?

Cupra Terramar 1.5 TSI e-Hybrid VZ America s CUP POETS 272pk | Sennheiser audio | Panorama dak | Matrix koplampen | 360 camera | Leder bekleding | Dodehoedetectie | Elektrische bestuurdersstoel met geheugen | 20"LMV
- 2024
- 9.578 km

Cupra Terramar 1.5 TSI e-Hybrid VZ Performance
- 2025
- 5.000 km

Cupra Terramar 1.5 TSI e-Hybrid Business | Wordt verwacht | PHEV | 204Pk | Trekhaak | DCC | Matrix Led |
- 2025
- 3.012 km