Citroën trekt zich na ruim 100 jaar terug uit... Australië
Verkopen volledig ingezakt
Opvallend nieuws uit Australië. Na meer dan honderd jaar trekt Citroën zich terug uit de Australische automarkt. De reden: intens ingezakte verkopen.
Op de Australische website van Citroën lezen we een opmerkelijk bericht. Citroën kondigt er aan per 1 november dit jaar de verkoop van nieuwe auto's in het land volledig te staken. Na november onderhoudt Citroën er enkel nog 35 servicecentra waar je je Citroën kunt laten onderhouden.
"De beslissing voor Citroën Australië om de verkoop van nieuwe voertuigen stop te zetten, is geen makkelijke geweest. Na een zorgvuldige afweging van de huidige producten en toekomstige producten voor Australië en hoe dit aansluit bij de veranderende eisen van de consument, hebben we in overleg met het retailer-netwerk het besluit genomen", zo lezen we.
Hoe slecht ging het dan met Citroën in Australië? Behoorlijk. Volgens het Australische Drive dat data heeft opgevraagd bij het Australische FCAI - het Australische equivalent van de Bovag - blijkt dat Citroën er in de eerste zes maanden van dit jaar slechts 87 auto's heeft verkocht. Dat waren er ruim 35 procent minder dan in het eerste halfjaar van 2023, maar ook in die periode verkocht Citroën er dus nauwelijks auto's. Momenteel verkoopt Citroën in Australië enkel de oude C3, de C4, de C5 Aircross en de C5 X.
Gelukkig voor Citroën doet het het in Nederland een stuk beter. In het eerste halfjaar van 2024 zette Citroën hier 2.903 auto's op kenteken.
PRIVATE LEASE Citroën
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech Shine Automaat,Navi,Camera,Pdc,Lmv,N.A.P,D-riem recent vv,Clima,Cruise,Nieuwe Apk bij Aflevering
- 2016
- 116.033 km

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech Business Navi,Camera,Trekhaak,Dealer Onderhouden,D-riem recent vv,Pdc,Apk tot 06-2026
- 2015
- 109.716 km

Citroën DS3 1.6 120PK Ulta Prest. 2013
- 2013
- 121.754 km
Lees ook

Om goedkoop te kunnen slapen tijdens huwelijksreis van drie maanden kocht Marcel deze Besteleend

De Citroën ë-C5 Aircross is goed maar de Toyota bZ4X en de Kia EV5 blijken nog beter

Citroën Ami Super Service (1975) - Klokje rond klassiek

'De lak bladdert van mijn Citroën C4 uit 2008, het ziet er niet uit, is daar iets aan te doen?'

