Chevrolet Avalanche 2500 – In het Wild
Niet zomaar een
De Chevrolet Avalanche is bepaald niet voor Nederland bedoeld, maar toch zien we hem hier best vaak. Geen ‘In het Wild’-materiaal dus, maar dit exemplaar is niet zomaar een Avalanche.
Kijk maar goed. Het lijkt ‘gewoon’ een donkerblauwe Avalanche, maar hier is meer aan de hand. Heel duidelijk is het niet, maar hij lijkt net even stoerder. Wellicht komt het door de buitenspiegels, die duidelijk groter zijn dan bij de reguliere Avalanche en op dubbele pootjes staan. Acht wielmoeren per wiel zien we ook niet elke dag, zelfs niet op een bakbeest als dit.
De echte weggever is echter simpelweg het typeplaatje: op de flanken staat ‘Avalanche 2500’. Dat betekent dat het hier om een heavy duty-truck gaat, met een nog zwaarder chassis, een steviger onderstel én een dikkere motor dan een reguliere Avalanche. Onder de motorkap huist geen ‘bescheiden’ 5.3, maar een beul van een V8 met maar liefst 8,1-liter cilinderinhoud.
Deze categorie pick-ups, die in de volksmond ook wel als ‘three quarter ton’ worden omschreven (en de 1500 ‘half ton’), zijn bedoeld voor het zware (trek-)werk. Daar zit hem ook meteen het probleem, want het levert een wat wonderlijke combinatie op met het koetswerk van de Avalanche. Deze bijzondere pick-up is immers juist bedoeld als een soort hybride tussen een SUV en een pick-up, met een aan de passagierscabine vastgesmolten, relatief korte laadbak en een juist erg grote en ruime passagierscabine.
Niet bepaald een ideale koetswerkvorm voor wie dagelijks met een ‘gooseneck-trailer’ door Texas rolt, dus. De Avalanche 2500 werd dan ook maar enkele jaren gebouwd en is altijd erg zeldzaam gebleven, zelfs in zijn thuisland. Forumtopics over dit thema komen niet tot een consensus, maar meer dan een paar procent van het totaal kan het niet zijn. Dat dit exemplaar op Nederlands (vrachtwagen!-)kenteken staat, is dan natuurlijk extra bijzonder.