AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Cadillac knalt CTS Biturbo door de Groene Hel
45
De tijden van zompige en deinende Amerikaanse slagschepen hebben we al even achter ons gelaten. Toch is het beeld van schommelende Yanks blijven bestaan, Cadillac doet er alles aan om dat imago van zich af te schudden.
Om dat voor elkaar te krijgen heeft Cadillac de nieuwe CTS in Vsport-jas over de Nürburgring gejaagd. Het resultaat? Een tijd van 8 minuten en 14,10 seconden. Zes tellen sneller dan z'n voorganger en even snel als een BMW 1M Coupé. Niet gek voor een auto met een leeggewicht van zo'n 1.600 kilo.
Goed, een 1M Coupé heeft met 340 pk ook beduidend minder paarden onder de kap dan de CTS, die met z'n nieuwe krachtbron 420 pk levert. Een sprintje naar de 100 km/h voltrekt-ie in 4,6 seconden. Doorrennen doet de Caddy tot de naald van de snelheidsmeter de 275 km/h aanwijst. De CTS Biturbo is overigens alleen leverbaar met een achttraps automaat.