Cadillac ELR op NAIAS in Detroit
Na concerngenoten Chevrolet en Opel zet nu ook Cadillac vaart achter z'n plug-in hybride plannen. Dit doet het luxemerk met de onthulling van de ELR op de NAIAS in Detroit.
Verdere informatie wil Cadillac eigenlijk nauwelijks geven, maar we weten al een tijdje dat de ELR in de basis de aandrijflijn van de Opel Ampera en de Chevrolet Volt krijgt. Verschil moet er echter zijn, dus de coupé krijgt zeer waarschijnlijk meer vermogen om het premium prijskaartje te rechtvaardigen.
Voor wie het silhouet vaag bekend voorkomt: dat kan kloppen. Cadillac presenteerde in 2009 namelijk de Converj Concept tijdens de NAIAS in Detroit, zoals het er nu dus naar uitziet een rechtstreekse voorbode van de nieuwe ELR. Eigenlijk was het de bedoeling om de ELR vorig jaar al in productie te nemen, maar in die opzet is Cadillac overduidelijk niet geslaagd.
De productie van de ELR begint eind 2013 in Detroit. Dat betekent zeer waarschijnlijk dat het zomaar eens 2014 kan zijn voordat we de auto bij de Cadillac-dealer kunnen verwelkomen.