Bristol Bullet eindelijk onthuld

Britse retroroadster zeer exclusief

Bristol Bullet
Bristol BulletBristol BulletBristol BulletBristol BulletBristol BulletBristol Bullet

Bristol keert terug en doet dat met Britse stijl. Eindelijk is het doek getrokken van de Bullet, de eerste nieuwe auto van de kleine fabrikant sinds de Fighter van het begin van dit decennium.

Wat achter de schermen als Project Pinnacle werd ontwikkeld is vandaag aan de wereld voorgesteld als Bullet: een tweezits roadster die de Britten in een oplage van 70 stuks zullen produceren.

Met de Bullet viert Bristol het feit dat het 70 jaar geleden voor het eerst zijn poorten openden. De klassiek ogende roadster - die overigens uiterlijke overeenkomsten heeft met zijn voorganger - krijgt een 375 pk sterke V8 mee van BMW, een achtcilinder die de achterwielen via een handgeschakelde zesbak aandrijft. In zo'n 4 tellen moet een snelheid van 100 km/h te halen zijn. Zijn topsnelheid is begrensd op 250 km/h.

Wie wel gecharmeerd is van de 1.130 kilo wegende Bullet, moet stevig in de buidel tasten. Naar verluidt wil het merk zo'n 300.000 euro voor z'n roadster ontvangen.

De naam Bullet verwijst naar een gevechtsvliegtuig dat de fabrikant gedurende de Eerste Wereldoorlog produceerde.

De laatste keer dat we Bristol een nieuwe auto te zien kregen, was in 2004. Destijds werd de Fighter gelanceerd, een van de V10 uit de Dodge Viper voorziene coupé. In 2011 gingen de Britten op de fles, om kort erop overgenomen te worden door de holding Kamkorp.

Lezersreacties (117)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.