Bijzondere occasion: Vector W8

Vector W8
Vector W8Vector W8Vector W8Vector W8Vector W8Vector W8

De Vector is typisch zo'n supercar die sommigen wellicht nog kennen uit oude racespelletjes, maar te zeldzaam bleef voor een legendarische status buiten de digitale wereld. Wie er een wil moet dan ook opletten: in augustus wordt dit exemplaar geveild.

De Vector W8 is een supercar van het zuiverste water: bizarre vormgeving, een gigantische bak vermogen en zelfs de vleugeldeuren zijn aanwezig. Het Amerikaanse product uit de jaren '90 wordt aangedreven door een 5,7-liter V8 met 659 pk en 880 Nm. Dit was echter in standaard trim: na het maximaal opschroeven van de turbodruk leverde de Vector maar liefst 1.200 pk! Dat is nu al bizar veel, maar in de vroege jaren '90 was het werkelijk buitenaards.

Naar goed (?) Amerikaans gebruik werd al die power door middel van een automatische driebak naar de achterwielen getransporteerd. De 0-100 tijd lag volgens de fabriek op 4,2 seconden, de top op 354 km/h. De bestuurder hoefde bovendien weinig moeite te doen om die snelheid af te lezen: de Vector had een heus head-up-display, een unicum in die tijd.

De veiling van het rode exemplaar, die voor augustus op de agenda staat, mag gerust een bijzondere gebeurtenis worden genoemd. Tussen 1990 en 1993 zijn er slechts 17 Vectors geproduceerd, daarna was het over voor de revolutionaire auto.

Lezersreacties (5)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.