Bentley op Goodwood: "GT Speed is onze supercar"

Bentley Continental GT Speed
Alsof een Bentley Continental GT van zichzelf al niet snel genoeg is, komt Bentley doodleuk met een nog snellere Speed. Tijd om de Engelsen eens te vragen wat ze precies voor ogen hadden bij de ontwikkeling van de snelste productie Bentley ooit.

Op het Goodwood Festival of Speed spraken we met een woordvoerder van Bentley. "De W12 van de Continental had meer potentieel en dat hebben we er nu uitgehaald. De vermogenswinst schuilt in engine mapping, meer hebben we er niet aan hoeven doen. Maar we hebben ook goed gekeken naar het chassis, daardoor is de Speed zo'n 7 procent stijver dan de gewone Continental. We hebben een uitlaatsysteem gemonteerd dat een beter geluid geeft en het ESP is nu… toegeeflijker. Doordat de aandrijfkrachten voor 60 procent naar de achterwielen gaan en het onderstel 10 mm verlaagd is, is de Speed meer een rijdersauto geworden. Toch is het boven alles nog steeds een Bentley."
"Binnen de Continental line-up hebben we nu zo'n beetje alle gradaties van Grand Tourer die gewoon heel snel is tot een auto die grenst aan een supercar. Wij hebben daar onze eigen visie op, en voor ons is de Speed een soort supercar." Op de vraag of er ook een Continental Flying Spur Speed komt antwoord de woordvoerder met een veelbetekenende glimlach "wie weet".

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (34)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.