Batterijentekort noodzaakt Audi tot productiestop elektrische E-tron
LG Chem heeft leveringsproblemen
Audi heeft de productie van de volledig elektrische E-tron onderbroken vanwege een tekort aan accupakketten. Dat bevestigt een woordvoerder maandag tegenover persbureau Bloomberg.
Volgens Audi ligt de productie in Brussel sinds afgelopen donderdag stil. Het probleem is de toevoer vanuit Polen van accupakketten van de Zuid-Koreaanse leverancier LG Chem.
Eerder was Jaguar om dezelfde redenen genoodzaakt de productie van de elektrische I-Pace terug te schroeven. Mercedes-Benz zou hetzelfde probleem hebben bij de bouw van de EQC, maar dat werd eerder deze maand tegengesproken.
Vandaag moet de productie van de Audi E-tron worden hervat. Het Duitse Handelsblatt meldde dat het merk dit jaar 80.000 exemplaren wil bouwen, maar dat LG Chem slechts de helft van het aantal accupakketten kan leveren.
De E-tron was afgelopen december na de Tesla Model 3 de meest geregistreerde elektrische auto van Nederland. Het model is inmiddels leverbaar als 50 Quattro en 55 Quattro. Later dit jaar komt daar de S-uitvoering bij, die dankzij drie elektromotoren en 320 kW (435 pk) in 4,5 seconden naar 100 km/h accelereert.
Naast de reguliere E-tron volgt binnenkort ook de Sportback met lagere daklijn en een aflopende achterkant.
Had je deze auto's al gezien?

Audi E-tron 55 quattro S edition 95 kWh
- 2022
- 48.188 km

Audi E-tron 50 quattro S edition 71 kWh | Trekhaak | Elektrische stoelen | Camera | Pano
- 2020
- 88.283 km

Audi E-tron 55 quattro S edition 95 kWh 408 pk / S-Line | Panoramadak | Trekhaak | Nachtzicht | Rondomzicht camera | Bang & Olufsen | Head-up display
- 2022
- 42.418 km