
'Autoverzekering kan vaak honderden euro's goedkoper'
Grote verschillen
Een autoverzekering is voor velen best een prijzig verhaal. Het loont dan ook om op zoek te gaan naar de goedkoopste aanbieder, want uit een steekproef van Geld.nl blijkt dat er erg grote verschillen zitten tussen de goedkoopste en duurste verzekeringen.
Wie dacht dat de verschillen tussen de goedkoopste of de duurste autoverzekering een kwestie van een paar euro per maand is, heeft het mis. Vergelijkingssite Geld.nl deed een steekproef van 100.000 vergelijkingen tussen verschillende autoverzekeringen en kwam uit op €282 per jaar verschil. Dan gaat het om het gat tussen de goedkoopste premie en de gemiddelde premie van alle autoverzekeringen. Wanneer je de goedkoopste en de duurste autoverzekering tegenover elkaar zet, bedraagt het verschil zelfs €688 per jaar.
Dat er zulke grote verschillen zijn, komt volgens Amanda Bulthuis van Geld.nl door grofweg twee zaken: "Als eerste berekent elke autoverzekeraar de premie op een andere manier. Ze houden rekening met je leeftijd, schadevrije jaren, type auto en woonplaats, maar ze hangen daar allemaal hun eigen waardes aan. Hierdoor pakt de premieberekening bij elke autoverzekeraar anders uit. De premie-inkomsten moeten voldoende zijn om niet alleen geclaimde schades te betalen, maar ook de kosten die de verzekeraar maakt voor bijvoorbeeld personeel en kantoorpanden. Autoverzekeraars die zich voornamelijk richten op online dienstverlening hebben flink minder kosten dan traditionele verzekeraars met grote kantoorpanden. Daarom zie je de laagste autoverzekeringpremies vaak ook bij de kleinere, online autoverzekeringmerken.”
Je zou met zulke verschillen zeggen dat er aardig wat overgestapt wordt om op jacht te gaan naar voordeel, maar dat blijkt tegen te vallen. Slechts zo'n 8 procent van de verzekerden per jaar stapt over volgens de Autoriteit Financiële Markten. Ongetwijfeld zal een aanzienlijk deel simpelweg vergeten om te kijken of de gekozen verzekering wel de juiste is. Anderen die er wel over nadenken om eens te zoeken naar een betere optie, willen zich volgens Bulthuis nog wel eens tegen laten houden uit angst voor slechtere voorwaarden bij een goedkopere verzekeraar. "Als je alleen een WA-autoverzekering hebt, zijn de voorwaarden bij vrijwel alle autoverzekeraars gelijk. Je kunt daar met een gerust hart voor een goedkopere autoverzekering kiezen. Bij een WA + beperkt casco of all risk-autoverzekering is het wel goed om even te controleren hoeveel eigen risico je betaalt en hoe het bijvoorbeeld zit met de vergoeding als je de auto total loss rijdt. Maar dat zie je tegenwoordig direct als je online autoverzekeringen vergelijkt."
Lezersreacties (23)
Reageren







Blijft ook nog de voorwaarden goed checken.


Ik ben echt geen voorstander van grote maatschappijen, maar wat er de laatste tijd gebeurd is met kleine energiemaatschappijen kan ook gebeuren met kleine verzekeringsmaatschappijen. Een winter met veel schades kan zo maar gevolgen hebben voor zo'n kleine maatschappij met weinig reserves.





Wat verzeker je dan , een vliegtuig??

Tevens mijn andere schadeverzekeringen overgezet. Scheelt toch weer wat per maand.
Je moet toch wat als je maandbedrag voor energie plotseling met 96 euro per maand wordt verhoogd (mag dat wel voor de jaarafrekening?)

Beste G,
Check bovenstaande even

Maar na twee heel erg positieve ervaringen met Unigarant via ANWB en horrorverhalen van collega's die bij de prijsvechters van deze wereld (idd verleden tijd) een autoverzekering hadden afgesloten, weet ik inmiddels wel beter. Ik blijf verzekerd bij mijn huidige aanbieder!

Vind maar eens een maatschappij die een nieuwe auto binnen 5 jaar voor de deur zet bij total-los

(Ook bij "Hoger Opgeleiden" of bv de ANWB met 25 jaar lidmaatschap)
Kijk ook uit voor eenmalige kortingen 1e jaar.
Lijken wel energiebedrijven of telefoonaanbieders ?
En altijd zijn ze duurder dan mijn huidige verzekering.
Dus diegenen die "ineens" veel goedkoper uit zijn, geven eigenlijk aan eerder niet goed opgelet te hebben.



InShare beloofd je te delen in wat hun noemen, minder schades lagere premie! Winst!
Nou mooi niet, in plaats van goedkoper zou de premie met ruim 15 euro duurder worden!
Een dag taak om een andere verzekeraar te vinden voor mijn Allrisk.
Kom uit bij OHRA en is dan totaal ruim 25 euro goedkoper t.o.v. InShare, de kleine lettertjes heeft mij tot een (on)geluk gebracht.
Door een ski ongeluk j.l. is de auto via OHRA keurig bij mij thuis afgeleverd, terwijl dit bij InShare NIET was gebeurt!
Het loont dus!
Een vraag of een opmerking? Laat het ons weten met een reactie.