Autoverkeer in Parijs maandag beperkt

Verkeer in Parijs bij Arc de Triomphe (foto: ANP)
Anne Hidalgo, de burgemeester van Parijs, wil het autoverkeer in de Franse hoofdstad maandag beperken om de te hoge luchtvervuiling in de stad terug te dringen, aldus de krant Le Parisien. Minister van Milieu Ségolène Royal moet nog instemmen met het voorstel.

Hidalgo liet weten dat alleen voertuigen met een oneven kenteken de weg op mogen. De beperking geldt niet voor auto's met meer dan drie inzittenden, elektrische wagens en andere schone auto's. Ter compensatie is het openbaar vervoer maandag vermoedelijk gratis.

Dit weekend kunnen de mensen ook al gratis reizen met het openbaar vervoer. De maatregelen kosten de stad een flinke hoeveelheid geld. Dit weekend derven de vervoersmaatschappijen 6 miljoen euro aan inkomsten, meldt Le Figaro. Voor elke doordeweekse dag dat mensen niet voor hun ticket hoeven te betalen, scheelt het nog eens 4 miljoen euro.

Critici verwijten de regering dat ze niet snel genoeg beslissingen neemt om de vervuiling tegen te gaan. "Sinds vijf dagen leven de Parijzenaren onder een deken van fijn stof, ozon en stikstofdioxide, de longen staan eraan bloot, de ogen en huid zijn geïrriteerd, zonder dat de regering serieuze maatregelen neemt. De lucht in de hoofdstad is niet te ademen'', schrijft kwaliteitskrant Le Monde verwijtend.

Het gebrek aan maatregelen zou voortkomen uit angst van de regering verliezen te lijden bij de departementale verkiezingen. Die worden deze en volgende week zondag gehouden.

Lezersreacties (11)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.