AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Amsterdams laadnetwerk operationeel
27
Vanochtend zijn in Amsterdam de eerste oplaadpasjes uitgereikt aan bezitters van elektrische auto's en scooters. Hiermee is officieel het Amsterdamse netwerk van oplaadpaaltjes in gebruik genomen.
Het Amsterdamse oplaadnetwerk voor elektrische auto's en scooters telt nu nog een zeer bescheiden aantal van 19 oplaadpunten, maar dat moeten er volgens milieuwethouder Marijke Vos binnen twee jaar 200 worden. En voor 2015 wordt door de Amsterdammers al gesproken over een dekkend netwerk voor 10.000 elektrische voertuigen.
De pasjes die de eerste zeven bezitters van elektrische voertuigen vanochtend kregen uitgereikt geven recht op gratis opladen. De eerste twee jaar zijn de elektriciteitskosten voor rekening van de gemeente. Tevens biedt het bezit van het laadpasje recht op gratis parkeren. Er hoeft dus niet voor het laden een parkeerkaartje gekocht te worden, met de Amsterdamse parkeertarieven zou elektrisch rijden anders plotseling een stuk minder voordelig worden.
Netwerkpartner Alliander meldt bij monde van directeur Nancy Kabalt dat dit laadgrid-in-opbouw een prima gelegenheid is om te kijken of het netwerk de extra belasting aan kan. Aan de paaltjes zelf zal het overigens niet liggen, deze zijn in principe klaar voor de binnenkort te verwachten Europese standaard voor stekkers en betaalsystemen voor laadpunten. Waarbij opgemerkt dat de paaltjes alleen te gebruiken zijn door bezitters van een Amsterdams pasje. Voor mensen van buiten Amsterdam die met een elektrische auto de hoofdstad komen bezoeken hebben nog even pech.Lees ook
Vergelijkende test

Geweldig coupégenot uit de gloriedagen van Alfa Romeo en Fiat
Nieuws

Accureparatie elektrische auto moet maatwerk worden
Reportage

In 1986 zag Gerrie (81) deze Opel Kadett 1.6S GT nieuw staan: hij ruilde zijn 1.3 meteen in
Mijn eerste auto

Toen je Eendjes nog voor 2.000 gulden kocht had Siert een goedkoop OV-alternatief
Achtergrond
