Actie met politieauto's op de snelweg begonnen

Langzaamaanactie politie (foto: ANP)
De protestactie van de politie op de snelwegen is woensdagochtend in Groningen van start gegaan. Daar vertrokken om 07.00 uur 20 tot 25 politiewagens en ook wat motoren voor de estafetteactie die tot 20.00 uur duurt en eindigt in Limburg.

Volgens voorzitter Gerrit van de Kamp van politiebond ACP, ook in Groningen bij het vertrek aanwezig, sluiten zich onderweg nog meer voertuigen aan bij de actie. Ze rijden met een gangetje van 60 kilometer per uur over de volle breedte van de weg.

De estafetteactie is bedoeld om aandacht te vragen voor het cao-conflict met minister Ard van der Steur (Veiligheid en Justitie). In iedere politieregio vormt zich een nieuwe colonne politievoertuigen, die dan de plek van de vorige inneemt.

Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers voor hinder op de snelwegen vanwege de acties. Ze kunnen vooral in de loop van de middag rond Rotterdam en in de avondspits in Brabant veel vertraging opleveren.

De acties vanuit Groningen waaieren richting de Randstad uit via de A7 (over de Afsluitdijk), A6 (Flevoland) en de A28 (Overijssel). Ook in Enschede is 's ochtends een vertrekpunt. De verwachting is dat in de loop van de middag het verkeer rond Rotterdam in zuidelijke richting (op de A4, A13, A20 en A16) hinder ondervindt.

In de avondspits wordt hinder verwacht op de A58 richting Tilburg en Eindhoven en op de A2 tussen Eindhoven en Weert.

Rijkswaterstaat adviseert weggebruikers de verkeersinformatie goed in de gaten te houden.

Lezersreacties (80)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.