918 en P1 goed vertegenwoordigd in Nederland

McLaren P1 Carlink
McLaren P1 CarlinkMcLaren P1 CarlinkMcLaren P1 CarlinkPorsche 918 SpyderPorsche 918 Spyder
Van zowel de Porsche 918 als de McLaren P1 zijn minimaal twee exemplaren te vinden op Nederlandse grond. Een aantal daarvan staan hier ook al op kenteken, en de belangrijkste reden daarvan is overduidelijk: ze zijn – op papier – erg schoon.

Het probleem waar Nederlandse supercarkopers vaak tegenaan lopen, is de torenhoge bpm. Een hele dure auto die ook nog eens veel CO2 uitstoot, is immers een garantie voor een hoeveelheid belasting die soms zelfs de 'kale' nieuwprijs benadert. De jongste generatie hypercars, vertegenwoordigd door de LaFerrari, McLaren P1 en Porsche 918, kent dat probleem niet: dankzij de plug-inhybride aandrijflijn zijn ze in theorie heel schoon, en dat scheelt direct in de portemonnee.

In het geval van de McLaren P1 betekent dat een bpm-bedrag van rond de 13.000 euro, aan de Porsche 918 verdient de staat zelfs - de btw daargelaten - geen cent. Het gevolg is dat er één P1 en zelfs twee super-Porsches voorzien zijn van gele kentekenplaten, en er bovendien nog eens twee van de 375 P1's in ons land te koop worden aangeboden. Natuurlijk hoeft dat niet te betekenen dat ze een Nederlandse koper vinden, maar toch: de tijden zijn duidelijk veranderd!

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.