Volvo V40 D2 R-Design (2013) #7
autoreview
Signalement
Uitvoering | V40 D2 R-Design |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2013 |
Jaar van aanschaf | 2013 |
KM-stand laatst | 100.000 km |
Nieuwe bolide!
- 300 km
Gisteren de V40 in ontvangst genomen na iets meer dan 2 maanden wachten.
De V40 staat op kenteken als zijnde "MPV", wat nogal verrassend is gezien zijn lage profiel en niet al te ruime interieur. Want de V40 is niet de ruimste in zijn klasse. Voorin is het prima vertoeven, maar achterin moet je aardig proppen. Ook de kofferbak is niet super groot.
Aangezien ik van een C30 af kom is het voor mij persoonlijk wél een vooruitgang qua grootte.
Qua looks vind ik het een van de mooiste in zijn klasse op dit moment. Mooie lijnen met een stoere smoel. Vooral de R-Design bumpers helpen hierbij. De dubbele pijpjes met diffuser zijn natuurlijk een beetje schaap in wolfskleren, maar ach. De getinte ramen achter maken het geheel af.
De keuze voor de V40 kwam eigenlijk pas door de 14% variant van de D2. Er zaten concurrenten in de running. Dit waren the usual suspects; de Audi A3, de MB A-klasse maar ook een wat dikkere Seat Leon bijvoorbeeld. Uiteindelijk dus tóch voor "the most bang for the buck" gekozen wat de V40 D2 op dit moment absoluut is.
Het blok ken ik in basis al uit de C30 maar levert nu iets meer PK en koppel. Ook heb ik nu de beschikking over een extra verzet.
Laat duidelijk zijn; de D2 is géén strepentrekker maar is voor woon- werkverkeer gewoon een prima blok.
De eerste drie versnellingen zijn redelijk kort en de 6 is niet puur een overdrive; je kunt er ook nog mee versnellen. Ter indicatie; bij 120km/u draai je iets boven de 2000rpm; dit zorg voor rust in de cabine.
Sowieso is het binnen een stuk stiller dan de C30. Bandengeluid, windruis en motorgeluid valt me enorm mee!
Ik heb voor de R-design uitvoering gekozen in de 14% D2 variant. Dit betekent dat de banden 205 breed zijn ipv 225 en dat je standaard over het 10mm verlaagd onderstel beschikt. Al met al moet ik zeggen dat de wegligging dik in orde is. Fly-overs kunnen vlot genomen worden en bochten kun je op redelijke snelheid nemen. Klein beetje bodyroll bij het ingaan en dan zet de auto zich perfect om vervolgens strak uit te accelereren. Heerlijk!
Het sportstuur is gelukkig wat kleiner dan die van de C30 maar ook iets dunner maar pakt lekker vast. Het verlichte pookje schakelt precies en intuïtief.
Het TFT scherm is een leuke gadget; je kunt er veel op instellen; naast de drie basis standen kun je ook voor contrast- of kleurstand kiezen en de hoeveelheid info kun je ook instellen. Ik mis mijn analoge klokken iig níet!
Het premium sound systeem wat ik heb is heerlijk! Warme strakke bassen met veel detail. Ik moet nog wat tunen maar tot nu toe een fijne optie!
De stoelen waar Volvo normaliter om bekend staan voelen nog niet zoals ik gewend was. Ik vind het stuk vanaf de middenrug tot aan de schouders wat ver naar voren steken zodat je een soort gebogen houding aan neemt; dit kun je compenseren door het bovenste gedeelte wat naar achteren te zetten, maar hier moet ik nog wat verder mee spelen merk ik.
Navigatie is traag met instellen, maar het werkt allemaal wel. 7" infoscherm met achteruitrijcamera is ook super. Persoonlijk vind ik 5" net wat te klein voor navigatie anno 2013. Wat ook fijn is, is het feit dat de afslagen ook in je TFT scherm geprojecteerd worden zodat je die meer in je zichtveld hebt.
Voor de rest is het gewoon een heerlijke auto; Ik zal deze review tzt updaten met zaken waar nodig.
[b]Update 40.000 km [/b]
Na 40.000 km kan ik mijn review weer wat bijwerken. Het blok is wat zuiniger geworden. Nog steeds niet echt pittig te noemen, maar goed genoeg voor dagelijks forenzenverkeer.
Wel vind ik de stoelen duidelijk minder fijn zitten dan de vorige generatie volvo's (C30/S40/V50). Alle instellingen wel zo'n beetje geprobeerd, maar kan mijn zit nog steeds niet echt vinden. (1m92)
Verder heb ik last van een irritant rammeltje bij de linker voor tweeter. Je hoort het het beste bij 1100~1200 rpm. Hopen dat de garage dat nog weg krijgt.
Voor de rest heb ik geen noemenswaardige issues gehad deze eerste 40.000km. Nog steeds erg blij met mijn keuze voor de V40. Met name de wegligging op asfalt is het de R-Design met verlaagd sportonderstel een waar genoegen.
Ervaringen na de eerste ton
- 100.000 km
De teller staat op 100.000 km. Tijd voor een review dus.
Het betreft een D2 (1.6L) R-Design welke geleverd is met het verlaagde sportonderstel icm 17" 205mm banden om aan de toenmalige 14% bijtellingsnorm te kunnen voldoen. Normaal zitten er 225mm banden onder namelijk.
Ik rijdt veel snelweg kilometers en dan is deze combinatie gewoon erg fijn te noemen. Cruisend over de snelwegen is het dan gewoon een ontzettend fijne reis auto. De auto geeft je op snelheid een ontzettend zeker gevoel en je zet hem secuur waar je hem hebben wilt via het dikke lederen stuur. Ook in Frankrijk op de geasfalteerde bergweggetjes is het gewoon fijn bochtjes nemen. De auto zet zich, na een zeer kleine vertraging van het chassis, perfect waar je hem hebben wilt. In de stad is hij wat strak en bonkerig natuurlijk, maar dat is een afweging die je moet maken.
Dan de aandrijflijn. De 1.6 D2 is in principe voldoende voor dagelijks woon-werk verkeer. Er is zeker een turbo-gat aanwezig, maar als je hem dmv de 6-bak netjes boven de 1800 toeren houdt, dan doet het blokje het heel aardig. De handbak is heerlijk strak met redelijk korte slagen.
De stoelen vind ik net wat minder dan de vorige modellen van Volvo in deze klasse (de C30/S40/V50) maar zijn nog steeds enorm fijn. Het interieur vind ik sowieso een fijne omgeving om te zitten. Modern, sportief en kwalitatief van prima kwaliteit.
De audio upgrade met 600W speakerset is heerlijk en zou ik iedereen aan willen raden. Zuiver geluid met voldoende laag voor alle genres muziek. Ook de diverse aansluitmogelijkheden zijn prettig om te hebben zodat je al je apparatuur met media aan kunt sluiten. (USB / Bluetooth / AUX)
De navigatie ben ik net even iets minder over te spreken. Ik heb niet het Sensus (android) systeem maar nog de ouderwetse DVD variant. Maar de invoer is wat traag en de verwachte reistijd en alternatieve routes zijn niet altijd even betrouwbaar. Ik gebruik er vaak nog even google maps naast om wat te dubbelchecken. In het buitenland gebruikt ik hem wel altijd en daar helpt hij me prima mee om te komen waar ik ben, maar ik heb betere systemen gezien bij de concurrenten.
Qua betrouwbaarheid heb ik alleen een defect portiefslot links achter gehad en een kapot lampje. Voor de rest gaat het dus prima met de auto.
Al met al ben ik dus dik tevreden met de auto en ik krijg nog zeer regelmatig complimenten over de auto; zowel qua looks van binnen en buiten als de rij eigenschappen dus het is niet verwonderlijk dat je tegenwoordig zoveel V40's ziet rijden.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.