Volkswagen Passat Variant 1.5 eTSI 150pk Business (2024)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Passat Variant 1.5 eTSI 150pk Business |
---|---|
Versnellingen | 7, Automaat met dubbele koppeling |
Bouwjaar | 2024 |
Jaar van aanschaf | 2025 |
KM-stand bij aanschaf | 10.000 km |
KM-stand laatst | 25.000 km |
Een comfortabele kilometervreter
- 17.000 km
Gebruikersreview: Volkswagen Passat 2024
Aankoopproces: Ruimte, comfort en betrouwbaarheid
Bij de zoektocht naar een nieuwe auto had ik een aantal duidelijke criteria. Ik wilde een ruime auto in het D-segment – comfortabel genoeg voor lange ritten en vakanties. Een stationwagen had mijn voorkeur, vanwege de bagageruimte en het praktische karakter. Qua motorisering was ik een benzinemotor gewend, maar stond ik ook open voor een plug-in hybride of EV. Een uitklapbare trekhaak stond op het wensenlijstje, met het oog op mountainbikes of een kleine aanhanger.
⸻
Eerdere auto’s: Van Leon tot Passat
Ik koop mijn auto’s altijd privé. In het verleden reed ik onder andere in een Seat Leon, Volvo V50, Golf Variant en een eerdere generatie Passat. Vrijwel allemaal nieuwe auto’s of modellen waar de grootste afschrijving al geweest was. Die Passat was een trouwe metgezel, zonder problemen of onverwachte kosten – een fijne basis om op voort te bouwen.
⸻
De zoektocht: Veel moois, maar ook veel twijfels
Op mijn shortlist stonden vier modellen:
• BMW 5 Serie Touring (2023)
• Skoda Kodiaq (2024)
• Volkswagen ID.7
• Volkswagen Passat (2024)
De BMW 5 Touring viel af door het onpraktische en oncomfortabele karakter. Bovendien gaat de grote motorkap wat ten koste van de binnenruimte. Achterin krap. Hoewel het ontwerp prachtig is, is het verbruik aan de hoge kant. Na een aantal bezoekjes bij diverse dealers had ik bij gebruikte modellen toch sterk het gevoel dat er niet netjes mee is omgesprongen. Misschien beeldvorming, maar het speelde mee.
De Skoda Kodiaq maakte geen sterke eerste indruk. Sommige interieuronderdelen zaten los, en dat is voor mij een afknapper. Voor de Superb gold hetzelfde. Knoppen die los zitten doen afbreuk aan de kwaliteitsbeleving. Daarnaast heb ik bij Skoda het idee dat er op geluidsisolatie wordt beknibbeld waardoor rij-motor-en windgeruis op den duur ergernis oproepen.
De ID.7 is zonder twijfel de benchmark op EV-gebied, zeker in D-segment stationvorm. Maar de prijs is nog stevig, mede doordat de station net op de markt is. Als ik volledig elektrisch zou gaan, dan zou dit ‘m worden. Maar nu was dat nog geen must.
En dan de Passat. Een model dat in Nederland weinig aandacht krijgt – en juist dát vond ik aantrekkelijk. In Duitsland zie je ze veel meer. Mijn vorige Passat was solide, comfortabel en betrouwbaar. Reden genoeg om de nieuwe generatie ook een serieuze kans te geven.
⸻
Proefrit Passat: Stilte en comfort
Tijdens de proefrit viel vooral de stilte in het interieur op – veel stiller dan mijn vorige Passat. Ook viel het op dat Volkswagen weer gekozen heeft voor fysieke knoppen op het stuur in plaats van de veel bekritiseerde sliders. Pluspunt!
De stoelen zijn verwarmd en voorzien van een massagefunctie: een genot tijdens lange ritten. Alleen de kleurkeuze was lastig. Zwart liet het lijnenspel van het ontwerp verdwijnen, grijs had ik al vaak gehad, en midlifeboomerrood vond ik op den duur te opvallend. Mijn keuze viel uiteindelijk op Mariposagreen metallic – een frisse en jonge uitstraling zeker met wat vette velgen eronder.
⸻
Gekozen uitvoering: Praktisch én zuinig
Uiteindelijk kocht ik een Passat uit 2024 met 10.000 kilometer op de teller bij de officiële VW-dealer. Dankzij een goede inruilwaarde op mijn vorige Passat uit 2017 hoefde ik relatief weinig bij te betalen. Bovendien kreeg ik garantie tot 2028 – een fijne zekerheid.
Het betreft de 1.5 eTSI met 150 pk. Geen strepentrekker, maar wel bijzonder zuinig. Gemiddeld rijd ik regelmatig beter dan 1 op 20. Dat is knap voor een auto van dit formaat. Voor korte ritjes gebruiken we een andere auto, waardoor de Passat altijd goed op temperatuur komt door de langere ritten.
Qua uitrusting zit vrijwel alles erop. Enige zaken die ontbreken zijn een nóg groter mega scherm (hoef je niet meer naar Pathé), panoramadak (gaat altijd wringen, kraken en lekken), schaalstoelen (ben ik te lang voor) en adaptieve dempers – zaken die ik niet echt mis.
⸻
In de praktijk: Groot, maar comfortabel
Met een lengte van bijna vijf meter is de Passat niet de makkelijkste auto om te parkeren. Toch went het snel. Zeker in vergelijking met de ID.7 en de 5 Touring – die zijn nóg langer.
Op de snelweg is het echter goed toeven. Comfortabel, stil en stabiel. Lange ritten, bijvoorbeeld naar Italië, gaan moeiteloos. Geen rugpijn of vermoeidheid: precies zoals ik het wilde.
⸻
Kinderziektes: Kleine irritaties
Rond de 12.000 km waren er enkele kinderziektes. Door een fabricagefout moesten twee schokdempers worden vervangen – de auto voelde wat zweverig in de bochten. Ook de achterlichtunit was verkeerd afgesteld, waardoor klepjes loslieten. De geluidsinstallatie is niet kwalitatief hoogwaardig. Kleine dingen, maar wel irritant. Natuurlijk alles netjes onder garantie opgelost.
⸻
Infotainment en software: Verbeterend systeem
De software werkt naar behoren. Geen revolutionair systeem, maar wel degelijk. Bovendien ontvangt de auto vrijwel wekelijks over-the-air updates, wat zorgt voor merkbare verbeteringen. Een prettige gedachte in een tijd waarin auto’s steeds digitaler worden.
⸻
Design: Niet uit elke hoek even mooi
Het uiterlijk is even wennen. Frontaal doet de auto denken aan een opgeblazen Golf – niet per se spannend. Maar vanuit een schuine hoek komt hij veel beter tot zijn recht. Stoer, langgerekt en modern. En in een wereld vol SUV’s is een stationwagen opeens weer bijzonder. Zeker eentje die je zelden op de weg ziet – dat maakt ‘m best uniek.
⸻
Conclusie: Een uitstekende keuze voor veelrijders
De Volkswagen Passat 2024 is geen schreeuwerige auto, maar wel een doordachte keuze voor wie comfort, ruimte, betrouwbaarheid en zuinigheid weet te waarderen.
Ondanks enkele kleine minpunten (grootte, beperkte populariteit) is het een auto waar ik met veel plezier in rijd. Zeker op lange afstanden laat hij zien waarvoor hij gebouwd is.
Een stille, comfortabele en degelijke kilometervreter – tja, precies wat ik zocht.
Dingetjes
- 25.000 km
Update 9-8-25
In de aanloop van de zomervakantie kreeg ik tijdens de koude start de melding “bellen pechhulp”. Gevolgd door het overgaan van de telefoon die naar de nooddienst belt. Je kunt ophangen maar het bovenstaande proces begint dan opnieuw. Dat duurde zomaar 15 minuten. Het overstemt alle andere diensten zoals de radio en andere telefoontjes.
Volkswagen dealer gebeld. Ook aangegeven dat we volgende week op vakantie gaan en hier natuurlijk niet op zaten te wachten. Ik kon gelijk terecht.
Dealer diagnose: Het SOS-/emergencysysteem activeert zonder duidelijke reden — soms bij koude starten, soms spontaan — en belt continu hulpdiensten of VW‑centrale.
Het was een probleem dat weleens vaker voorkwam. Oorzaak de noodknop was scherp afgesteld. Een fout van de leverancier. Eén dag later was de betreffende module al gearriveerd en onder garantie ingebouwd. Sindsdien geen ongewenste pechhulp oproepen meer gehad. Top service van VW!
Tijdens vakantie geen noemenswaardige problemen. Een keer bleek de ACC activeren niet mogelijk. Daar maak ik 90% van de reistijd gebruik van. Na een herstart was ACC weer beschikbaar.
Werkt overigens uitstekend als je hem goed instelt en dus niet afhankelijk maakt van verkeersborden en andere verkeersmeldingen/ situaties. Ook kun je ‘spelen’ met de afstand van je voorganger. Tijdens bergritten (niet de haarspeldbochten natuurlijk) gebruik je bijvoorbeeld meer afstand op je voorganger, en op de autobahn korte afstand, zodat niet iedereen er tussen glipt.
Complete reset begin augustus.
Toen vielen vrijwel alle veiligheidssystemen uit. Ook bij een herstart kwamen de foutmeldingen terug o.a.
-Side assist
-Lane assist
-Front assist
-Proactieve inzittenden bescherming
-Storing verkeers assistent
Niet beschikbaar.
Het euvel komt vaker voor en er is ook een call voor dit verhaal. De intensieve samenwerking tussen al deze systemen kan deze error veroorzaken. Wel vervelend, zeker als je de systemen veel gebruikt. Een snelle reset verhielp het euvel en alle systemen werkten daarna weer. Tijdens een volgende beurt verwacht ik wel een update van de software/bug. De Passat moet in de werkplaats tijdens een beurt worden ge-update.
De hardware (motor, stoelen inclusief functies, onderstel) zijn nog steeds subliem. DSG ook perfect. In mijn vorige Passat nooit problemen mee gehad. En ook nu doet hij gewoon zijn werk. Tov mijn vorige Passat (B8) merk ik dat de B9 wat later opschakelt (hogere toeren). Ook bij het schakelen van z’n drive naar rear, merk je dat hij iets puntiger reageert. Je voelt wat meer wat er gebeurt. Best fijn.
Ongetwijfeld is eea afhankelijk hoe je ermee omgaat. Het ligt ook niet in de verwachting dat ik mijn auto in 100k km volledig zal afraggen.
De 1.5 eTSI is een fijn motortje. Gevoelsmatig kwalitatief beter dan zijn voorganger de 1.4TSI. De loop vind ik wat rauw. Wellicht is dat nog de nieuwigheid. Maar je merkt er binnen niet zoveel van.
Verder is de Passat zó zuinig. Ik dacht al een paar keer dat de brandstofmeter kapot was…maar nee, hij stond gewoon nog steeds vol.
Het exterieur heeft behoorlijk wat designelementen van zwart plastic. Na een wasbeurt laat de waxlaag een witte gloed achter op het zwarte plastic. Dat doet afbreuk aan de kwaliteitsbeleving. Een busje bumperspay verhelpt het enigszins.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE Volkswagen Passat
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Volkswagen Passat Variant 1.5eHybrid 200kW/272PK R-Line Blackstyle DSG · Panoramadak · Trekhaak · 360°Camera + Parkeersensoren · Garantie tot januari 2030 of 100000km.
- 2025
- 19.888 km

Volkswagen Passat Variant 1.5 eTSI Elegance Business
- 2024
- 50.234 km

Volkswagen Passat Variant 1.5 272pk DSG eHybrid Elegance Business · Leder · Massage · Stoelventilatie · Elek. Trekhaak · Elek. Achterklep · Apple/Android Car Play · Navigatie · 18'' Inch ·
- 2025
- 11.491 km