Volkswagen Passat CC 3.6 V6 FSI 4Motion (2008)

autoreview

Volkswagen Passat CC 3.6 V6 FSI 4Motion (2008)

Signalement

UitvoeringPassat CC 3.6 V6 FSI 4Motion
Versnellingen6, Automaat met dubbele koppeling
Bouwjaar2008
Jaar van aanschaf2024
KM-stand bij aanschaf188.832 km
KM-stand laatst197.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

De eerste meters

  • 190.607 km

Zoals wel vaker kijk ik regelmatig op marktplaats om advertenties te bekijken.

Toen viel mijn oog op deze Passat met 3.6 V6 motor. De prijs was zeer aantrekkelijk. Echter had de auto wel al ruim 1,5 jaar stilgestaan en was de APK verlopen.

Toch besloten deze te bezichtigen. Hoewel de auto wat schimmel had en er van buitenaf niet heel fris bijstond, was het starten en lopen.

Wat mankeerde eraan;
- Vliegwiel rammelt enorm. Voel je goed in het pedaal als deze stilstaat.
-Haldex-pomp heeft storing

Verder stond de auto rondom op nieuwe, maar ongebruikte continental banden, inclusief vrijwel nieuwe remmen.

De auto is goed uitgerust met o.a. adaptieve demping, dynaudio en panoramadak.

Besloten om de auto toch mee te nemen, nadat deze een nieuwe APK had, zonder problemen overigens.

Hoe rijd dat nou?
Fantastisch: de motor doet stil zijn werk, maar heeft volop koppel en trekt hem stevig door waar moet. Dit met een prachtig gegrom op de achtergrond. De DSG-bak is ondanks zijn stilstand zeer goed bij de les en schakelt geruisloos over. Ondanks dat de haldex koppeling het niet doet, krijgt hij zijn vermogen nog vrij goed weg, mits je goed met het gaspedaal om weet te gaan.

Over het brandstofverbruik kan ik kort zijn:
Hij drinkt veel, heel veel. Gemiddeld 1 op 9,5 met e5 98. Maar dat wist ik van tevoren en is dus ook niet erg.

Wat heb ik zelf gedaan?
Nieuwe olie + filter. €95,00
Volledige interieurreiniging

Voor eind september zal de auto een nieuw vliegwiel krijgen. Stationair is de onbalans goed merkbaar. Verder zal de distributieketting meegenomen worden, aangezien de bak eraf ligt.
En wordt de DSG koppeling gecontroleerd. Hiermee zijn direct de kwaaltjes opgelost en kan het echte genieten beginnen.

Een tegenvallertje

  • 193.333 km

Inmiddels zijn we alweer bijna 5000km verder. De auto heeft mij al die tijd niet laten staan.

Helaas geeft de auto op dit moment regelmatig een storing op de DSG bak. Na een langere periode rijden 10+km heeft de bak moeite om de P in te schakelen en klapt deze bij terugschakelen. Dit probleem kom ik vrij weinig tegen op internet. Vermoeden is de mechatronic, maar het kan ook een combi zijn van meerdere elementen. De auto zal hiervoor naar een DSG specialist gaan.

Verder heeft de auto 2000km geleden een nieuwe distributieketting gekregen inclusief origineel vliegwiel van Volkswagen. Het plan was om er een LUK vliegwiel in te zetten, deze viel helaas in backorder. Koste wel ruim 500 euro ex btw meer helaas. Maar goed. Verder is hierbij vervangen:
- Kleppendekselpakking ivm lekkage
- krukaskeering
- pijpje koelvloeistof ivm bloemkolen vorming, wat een teken is van beginnende lekkage

Kosten: 3150 euro

Motor is nu geruisloos en het onbalans bij stationair draaien is nu ook weg!

Verder heeft hij het volgende onderhoud gehad bij kilometerstand 192000:
- haldex olie + filter. Hierbij geconstateerd dat de ECU van de haldex intern gecorrodeerd is. Dit veroorzaakt de storing. Kosten VW 1548 ex btw. Besteld in Tsjechie bij een haldex onderdelen specialist. Aanrader! 348 euro. Gereviseerd gebruikt.
- Bougies 6x NGK 75 euro
- olie en filter 95 euro

We rijden vrolijk door. Overigens is er met de DSG prima te rijden. Gezien de lage aanschafprijs van de auto, vind ik de investeringen niet erg. Straks heb ik voor nog steeds een mooie prijs een technisch zeer goede auto!

Total loss

  • 197.000 km

Tsja, de auto stond mooi geparkeerd in een vak langs de straat. Echter werd deze aangereden door iemand die niet aan het opletten was: de auto van de buurman werd gelanceerd tegen die van mij.

Achterkant is het frame verbogen, dit resulteerde, in combinatie met de overige schade in een Total loss. Gelukkig was ik verzekerd voor de aanschafwaarde en krijg ik een groot deel van de reparatiekosten, die ik een paar maanden geleden had gemaakt, terug.

De auto heeft zich in de tussentijd voorbeeldig gedragen, zonder tussenkomst van bovenstaande problemen!

Inmiddels heb ik een andere auto kunnen kopen: een Volkswagen Golf 6 GTI edition 35. Hierover meer

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.